SGI

The Trusted Leader in High Performance Computing

 
Společnost SGI ohlašuje podporu nových šestijádrových procesorů AMD OPTERON™

Společnost SGI zvyšuje energetickou účinnost a optimalizuje výkon za pomoci šestijádrového procesoru firmy AMD

FREMONT, Kalifornie - 1. června 2009 - Společnost SGI® (NASDAQ: SGI) oznámila okamžitou dostupnost serverů založených na šestijádrových procesorech AMD Opteron™ (s kódovým označením "Istanbul"). SGI nabídne širokou škálu serverových modelů s využitím nových šestijádrových procesorů AMD Opteron, které pomohou zvýšit energetickou účinnost a zaručí optimální výkon pro potřeby skutečného aplikačního zatížení serverů a pracovních stanic.

"Tyto nové šestijádrové procesory AMD Opteron navazují na vedoucí postavení společnosti AMD v poskytování hardwarových inovací, které řeší náročná výpočetní zatížení s jedinečnou rychlostí a výkonností," uvedl Giovanni Coglitore, více prezident a vedoucí produktového oddělení společnosti SGI. "Energii šetřící technologie od firmy AMD mohou značně přispět ke zlepšení poměru cena-výkon na watt a společně s energeticky úsporným designem serverů od SGI mohou pomoci významně snížit celkovou spotřebu energií."

Servery SGI se šestijádrovými procesory AMD Opteron pokrývají požadavky na rozšiřování systému, které jsou typické pro oblast Internetu a HPC (HPC = high performance computing) kam spadá například federální vláda, digitální média, finanční služby či výzkumy těžby ropy a zemního plynu. Dostupná je široká škála modelů podporujících tyto nové procesory a rozšiřující tak produktové řady SGI serverů a storage. K dispozici jsou také řešení pro racky a datová centra v rozsahu od modulárních center typu ICE Cube®, CloudRack® C2 až po standardní produkty v racku.

"Společnost AMD se těší na pokračující spolupráci s firmou SGI, čímž mohou společně poskytovat energeticky účinné a inovační technologie," sdělil Patrick Patla, více prezident a generální manažer pro oblast serverů a pracovních stanic společnosti AMD (NYSE: AMD). "Naše nejnovější šestijádrové procesory AMD Opteron nabízí významná zlepšení v mikroprocesorových technologií, včetně zlepšení výkonu na watt a snížení spotřeby elektrické energie při nejnáročnějším aplikačním zatížení serverů i pracovních stanic."

O SGI
SGI® (Silicon Graphics International Corp.) je vedoucím dodavatelem škálovatelných výpočetních systémů, clusterovaných storage zařízení, HPC technologií, řešení pro datová centra spolu s profesionálními službami. SGI pomáhá řešit nejnáročnější obchodní i technologické výzvy v uvedených odvětvích. Pro více informací navštivte stránky www.sgi.com.

SGI, ICE Cube a CloudRack jsou registrované obchodní známky společnosti Silicon Graphics International Corp. Všechny ostatní ochranné známky jsou vlastnictvím příslušných majitelů.

AMD, logo AMD se šipkou, AMD Opteron a další kombinace uvedených jsou ochrannými známkami firmy Advanced Micro Devices, Inc.