SGI

The Trusted Leader in High Performance Computing

 
Společnost SGI rozšířila portfolio x86 serverů pro budování "eco-logických" datových center

Úspěšná akvizice společnosti SGI s firmou Rackable Systems umožnila především rozšíření a obohacení portfolia pokrokových technologií, ze kterého budou mít prospěch především zákazníci. Společnost dnes nabízí rozsáhlé možnosti řešení pro střední a velká datová centra a HPC. Portfolio produktů obsahuje škálovatelné výpočetní systémy se sdílenou pamětí, nízko energetické výkonné HPC klástry, bohatou nabídku storage technologií, software pro správu dat, HPC nástroje, nové vizualizační technologie, ale zejména širokou škálu prověřených enterprise x86 serverů s unikátním designem umožňující budovat "eko-logická", škálovatelná a modulární datová centra.

Co dělá tyto x86 serverové technologie odlišné?

  • Jejich unikátní design umožňuje dosahovat vysoké hustoty, extrémně nízké energetické spotřeby a snižuje potřeby chlazení.
  • Flexibilita výběru HW komponent (Intel a AMD procesory, paměti, disky, základní desky, periferie apod.) umožňuje navrhnout a dodat optimální konfiguraci pro potřeby provozu.
  • Systémy mohou být jednoduše a efektivně integrovány do stávajících datových center nebo poskytují výjimečné vlastnosti při budování nových datových center.

Škálovatelná enterprise datová centra
Základem jsou 1U, 2U, 3U nebo 4U x86 serverové systémy s poloviční hloubkou, umožňující montáž do racku zadními stranami serverů pro dosažení dvojnásobné hustoty v racku a odstranění potřeby budování "chladné" a "teplé" uličky. Management chlazení se tak výrazně zlepšuje. Snížení celkové spotřeby energie se dosahuje zejména efektivním řešením chlazení a napájení. Vedle těchto serverů s poloviční hloubkou jsou dodávány také servery s plnou hloubkou, které pokrývají zejména potřebu výrazného rozšíření diskové kapacity nebo I/O subsystému.

Cloud Computing
Nepřekonatelná hustota a konfigurovatelnost systému CloudRack®C2 je ideální pro virtualizovaná datová centra s maximální hustotou a Cloud Computing. Základem jsou 1U šasí do kterých se vejde až 6 samostatných základních desek. Chlazení a napájení je centralizováno na úrovni racku a proto je spotřeba energie maximálně redukována.

Mobilní datová centra
MobiRack™ je mobilní, přenositelný kabinet pro umístění x86 serverů s poloviční hloubkou, storage technologie a síťové komponenty. Tento kabinet je ideální pro iniciální fázi budování datového centra s následným rozvojem, pro mobilní potřeby v terénu a řešení ochrany proti katastrofě.

Modulární datová centra
ICE Cube® je plnohodnotný, soběstačný mobilní kontejner dosahující výpočetní kapacitu až 22 400 procesorových jader v 1U, 2U, 3U a 4U serverech. Cílové uplatnění je zejména při budování nových datových center, kdy stačí zajistit pouze prostor pro navezení a instalaci těchto kontejnerů, nebo pro rozšiřování klasických "kamených" datových center, jejichž prostorová kapacita již nestačí nebo pro zabezpečení proti katastrofě.

Více k produktům na http://www.sgi.com/products/ nebo kontaktujte Ing. Petra Siblíka

SGI
SGI® (Silicon Graphics International Corp.) je vedoucím dodavatelem škálovatelných výpočetních systémů, clusterovaných storage zařízení, HPC technologií, řešení pro datová centra spolu s profesionálními službami. SGI pomáhá řešit nejnáročnější obchodní i technologické výzvy v uvedených odvětvích. Pro více informací navštivte stránky www.sgi.com

SGI i Altix jsou registrovanými ochrannými známkami společnosti Silicon Graphics International Corp. nebo jejích poboček ve Spojených státech a/nebo dalších zemích. Všechny ostatní ochranné známky zde uvedené jsou vlastnictvím příslušných majitelů.