Zákazníci SGI jsou ve finále soutěže Innovation Awards, kterou pořádá sdružení Itanium Solutions Alliance

Přední univerzity dosáhly celosvětového uznání odvětví za využití platformy SGI® Altix®, založené na procesorech Intel Itanium

Fremont, Kalifornie - 27. července 2009 - Společnost SGI® (NASDAQ: SGI) oznámila, že dva z jejích zákazníků, Univerzita Warwick a Masarykova Univerzita, jsou finalisty třetího ročníku ocenění Innovation Awards, které pořádá sdružení Itanium Solutions Alliance. Tato soutěž oceňuje nadějné organizace a jejich světobornou práci založenou na řešeních Intel® Itanium.

Procesory Itanium jsou důležitou součástí vlajkové lodi SGI, kterou jsou systémy se sdílenou pamětí Altix, jež byly využity v mnoha světově proslulých HPC výzkumných instalacích. Univerzita Warwick a Masarykova univerzita využívají řešení od SGI, poháněná procesory Itanium, která zahrnují superpočítače SGI Altix 450 a SGI Altix 3700, aby tak pokročili v novém výzkumu a podpoře mission-critical aplikací.

"Jsme potěšeni, že zákazníci SGI, Univerzita Warwick a Masarykova univerzita, byli ohodnoceni jako finalisté soutěže Itanium Solutions Alliance Innovation Awards," uvedl Mark Barrenechea, prezident a CEO společnosti SGI. "Procesory Itanium jsou základním kamenem superpočítačové řady Altix, protože nabízejí přesvědčivou hodnotu spolehlivosti, dostupnosti, provozuschopnosti a také adresovatelnosti paměti."

Univerzita Warwick z Velké Británie je finalistou v kategorii Výpočetně náročných aplikací. Za použití superpočítače SGI Altix 3700/BX2 založeného na procesorech Itanium byla Univerzita schopna významně zlepšit výpočetní přístup k Andersonově modelu lokalizace, což je důležitý problém kvantové fyziky. Vědci z Univerzity v Basileji ve Švýcarsku a z Braunschweigovy technické univerzity v Německu byli také zapojeni do těchto vysoce škálovatelných numerických experimentů, jež byly všechny počítány na systému SGI Altix 3700 poháněném 56 procesory Intel IA-64 Itanium.

Masarykova univerzita, finalista v kategorii mission-critical datových inovací, sídlí v České republice. Univerzita vyvinula masivní online informační systém, který integruje 1600 dynamických aplikací do jednotného webového prostředí, které využívá více než 43 000 studentů, učitelů a zaměstnanců. Itaniové servery SGI Altix 350/450 hostují tyto aplikace využívané pro online přihlašování, e-learning, odhalování plagiátů a pro podporu zpracování studentských poplatků za univerzitní služby.

Vítězové obou kategorií budou vyhlášení na slavnostním večeru Innovation Awards, který se koná současně s akcí Intel Developer Forum 23.9.2009 v Muzeu moderního umění v San Franciscu v USA.

SGI
SGI® (Silicon Graphics International Corp.) je vedoucím dodavatelem škálovatelných výpočetních systémů, clusterovaných storage zařízení, HPC technologií, řešení pro datová centra spolu s profesionálními službami. SGI pomáhá řešit nejnáročnější obchodní i technologické výzvy v uvedených odvětvích. Pro více informací navštivte stránky www.sgi.com

SGI i Altix jsou registrovanými ochrannými známkami společnosti Silicon Graphics International Corp. nebo jejích poboček ve Spojených státech a/nebo dalších zemích. Všechny ostatní ochranné známky zde uvedené jsou vlastnictvím příslušných majitelů.