SGI

The Trusted Leader in High Performance Computing

 
Zákazníci SGI jsou ve finále soutěže Innovation Awards, kterou pořádá sdružení Itanium Solutions Alliance

Přední univerzity dosáhly celosvětového uznání odvětví za využití platformy SGI® Altix®, založené na procesorech Intel Itanium

Fremont, Kalifornie - 27. července 2009 - Společnost SGI® (NASDAQ: SGI) oznámila, že dva z jejích zákazníků, Univerzita Warwick a Masarykova Univerzita, jsou finalisty třetího ročníku ocenění Innovation Awards, které pořádá sdružení Itanium Solutions Alliance. Tato soutěž oceňuje nadějné organizace a jejich světobornou práci založenou na řešeních Intel® Itanium.

Procesory Itanium jsou důležitou součástí vlajkové lodi SGI, kterou jsou systémy se sdílenou pamětí Altix, jež byly využity v mnoha světově proslulých HPC výzkumných instalacích. Univerzita Warwick a Masarykova univerzita využívají řešení od SGI, poháněná procesory Itanium, která zahrnují superpočítače SGI Altix 450 a SGI Altix 3700, aby tak pokročili v novém výzkumu a podpoře mission-critical aplikací.

"Jsme potěšeni, že zákazníci SGI, Univerzita Warwick a Masarykova univerzita, byli ohodnoceni jako finalisté soutěže Itanium Solutions Alliance Innovation Awards," uvedl Mark Barrenechea, prezident a CEO společnosti SGI. "Procesory Itanium jsou základním kamenem superpočítačové řady Altix, protože nabízejí přesvědčivou hodnotu spolehlivosti, dostupnosti, provozuschopnosti a také adresovatelnosti paměti."

Univerzita Warwick z Velké Británie je finalistou v kategorii Výpočetně náročných aplikací. Za použití superpočítače SGI Altix 3700/BX2 založeného na procesorech Itanium byla Univerzita schopna významně zlepšit výpočetní přístup k Andersonově modelu lokalizace, což je důležitý problém kvantové fyziky. Vědci z Univerzity v Basileji ve Švýcarsku a z Braunschweigovy technické univerzity v Německu byli také zapojeni do těchto vysoce škálovatelných numerických experimentů, jež byly všechny počítány na systému SGI Altix 3700 poháněném 56 procesory Intel IA-64 Itanium.

Masarykova univerzita, finalista v kategorii mission-critical datových inovací, sídlí v České republice. Univerzita vyvinula masivní online informační systém, který integruje 1600 dynamických aplikací do jednotného webového prostředí, které využívá více než 43 000 studentů, učitelů a zaměstnanců. Itaniové servery SGI Altix 350/450 hostují tyto aplikace využívané pro online přihlašování, e-learning, odhalování plagiátů a pro podporu zpracování studentských poplatků za univerzitní služby.

Vítězové obou kategorií budou vyhlášení na slavnostním večeru Innovation Awards, který se koná současně s akcí Intel Developer Forum 23.9.2009 v Muzeu moderního umění v San Franciscu v USA.

SGI
SGI® (Silicon Graphics International Corp.) je vedoucím dodavatelem škálovatelných výpočetních systémů, clusterovaných storage zařízení, HPC technologií, řešení pro datová centra spolu s profesionálními službami. SGI pomáhá řešit nejnáročnější obchodní i technologické výzvy v uvedených odvětvích. Pro více informací navštivte stránky www.sgi.com

SGI i Altix jsou registrovanými ochrannými známkami společnosti Silicon Graphics International Corp. nebo jejích poboček ve Spojených státech a/nebo dalších zemích. Všechny ostatní ochranné známky zde uvedené jsou vlastnictvím příslušných majitelů.