SGI

The Trusted Leader in High Performance Computing

 
SGI® ohlašuje nový škálovatelný skupinový clustr

Fremont, Kalifornie - 6. srpna 2009 - Společnost SGI® (NASDAQ: SGI) dnes oznámila dostupnost produktové řady CloudRack® X2, nové generace škálovatelných skupinových clusterů pro oblast HPC, grafiky a internetových aplikací. Nejnovější přírůstek do rodiny produktů CloudRack - CloudRack X2 přináší extrémní hustotu a 99-ti procentní účinnost v rozdělení výkonu díky Power XE™ v malém, 5-ti stopém balení. Díky tomu se nabízí široká škála nových možností rozmístění, včetně umístění do různých pracovních skupin, laboratoří i tradičních HPC prostředí ať už jako samostatně stojící jednotka s připevněnými kolečky pro použití v laboratořích nebo lze provést standardní instalaci do 19-ti palcového racku, což je výhodné zejména pro heterogenní výpočetní prostředí.

S produktem CloudRack X2 je to poprvé, kdy je CloudRack tray dostupný v konfiguracích určených pro HPC. Tento nový systém nyní podporuje vysoce výkonné procesory a vysoko-rychlostní připojení jako například 40 GB/s InfiniBand®. Výsledkem je, že typické HPC instalace, na kterých běží například výpočty stavební mechaniky, dynamiky kapalin, elektromagnetiky, seismické zpracování, aplikace pro rendering a vizualizace, atd., mohou okamžitě využít vysokého výkonu, hustoty i teplotních výhod, které poskytuje tray design systému CloudRack.

CloudRack X2 je také ideální pro rozsáhlé rozšířitelné instalace do již existujících prostředí. Zákazníci s tradiční architekturou racku mohou vytěžit z výhod produktu CloudRack také díky menší spotřebě plochy, aby tak maximalizovali využití prostoru datového centra. Jednosoketové servery MicroSlice™ dosahují výborného poměru cena/výkon, což je ideální pro internetové aplikace a jejich pracovní zatížení.

"CloudRack X2 je dobře udělaný skupinový cluster, "uvedl Mark J. Barrenechea, prezident a CEO společnosti SGI. "Zákazníci mohou škálovat od 24 do 216 přídavných jader, mají podporu pro procesory standardní i pro ty se sníženou spotřebou a obsahují špičkovou grafiku nebo GP-GPU zpracování, pokud je potřeba. CloudRack X2 je skvělým příkladem toho jak společnost SGI dbá na výkon, chlazení i hustotu."

Datová centra mohou okamžitě zhodnotit technologické výhody systému CloudRack a využít kompaktnější CloudRack X2, který je předchystán pro snadnou instalaci i rozsáhlejšího ražení. CloudRack X2 s výškou 14U má kapacitu pro 9 CloudRack trayů. Produkt nabízí kompletní optimalizaci ušitou na míru včetně komponent, které se dají měnit za provozu a nejnovějších procesorů Intel® AMD, které maximalizují flexibilitu a usnadňují integraci do jakéhokoli výpočetního prostředí.

"Mnoho HPC uživatelů vyhlíží za hranice tradičních pracovních stanic směrem k pokročilým skupinovým clusterům, které jim pomohou řešit komplexnější problémy v krátkém časovém horizontu," uvedl Earl Joseph, programový více prezident pro vysoce výkonné systémy společnosti IDC. "Malé balení systému CloudRack X2 v kombinaci s rozšiřitelností až do 216 jader a plnou řadou nejmodernějších procesorů společně s možností IB a SSD, umožňují HPC zákazníkům postavit systém na míru jejich specifickým aplikačním požadavkům. CloudRack X2 rozšiřuje působnost SGI i do dalších výpočetních prostředí."

Miniboxy systému CloudRack X2 jsou kompatibilní s celou řadou na míru šitých trayů včetně následujících dvousoketových i jednosoketových serverových konfigurací:

  • 2 dvousoketové servery na tray s procesory Intel® Xeon 5500 series
  • 6 jednosoketových MicroSlice serverů na tray s procesory Intel® Atom
  • 2 dvousoketové servery na tray se čtyř nebo šestijádrovými procesory AMD Opteron 2300 nebo 2400
  • 3 MicroSlice jednosoketové servery na tray se čtyřjádrovými procesory AMD Phenom™ X4
  • 6 jednosoketových MicroSlice serverů na tray s dvoujádrovými procesory AMD Athlon™ X2

Většina CloudRack trayů zahrnuje podporu až do 6 nebo 8 SATA či SAS diskových jednotek ve velikosti 2.5" nebo 3.5" s disky Solid State (SSD), které jsou dostupné pro aplikace vyžadující obzvláště vysokou výkonnost a spolehlivost. Špičková NVIDIA® grafika či funkčnost GP/GPU je taktéž dostupná ve vybraných konfiguracích. Traye jsou dostupné s několika certifikacemi operačních systémů, včetně Microsoft Windows Server 2008 a Microsoft Windows HPC Server 2008, SUSE® Linux® Enterprise Server 10 a 11, RedHat Enterprise Linux 4 a 5, a SGI ProPack™ pro Linux. Systémy CloudRack X2 s procesory Intel jsou dostupné již certifikované jako Intel® Cluster Ready pro snadnou integraci a jedinečnou interoperabilitu.

Pro více informací o systému CloudRack X2 a specifické konfigurace navštivte stránku www.sgi.com/CloudRackX2.

O SGI
SGI® (Silicon Graphics International Corp.) je vedoucím dodavatelem škálovatelných výpočetních systémů, clusterovaných storage zařízení, HPC technologií, řešení pro datová centra spolu s profesionálními službami. SGI pomáhá řešit nejnáročnější obchodní i technologické výzvy v uvedených odvětvích. Pro více informací navštivte stránky www.sgi.com

© 2009 SGI. SGI, CloudRack, Power XE, MicroSlice a ProPack jsou registrované ochranné známky společnosti Silicon Graphics International Corp. a jejích poboček ve Spojených státech a/nebo dalších zemí po celém světě. Všechny ostatní ochranné známky zde uvedené jsou vlastnictvím příslušných majitelů.