SGI

The Trusted Leader in High Performance Computing

 
Společnost SGI představuje osobní superpočítač Octane® III

Octane® III poskytuje HPC uživatelům v kancelářském prostředí jedinečný výkon, energetickou účinnost a jednoduchost užití

Fremont, Kalifornie - 21. září 2009 - SGI® (NASDAQ: SGI) oznámila okamžitou dostupnost produktu Octane® III, který je jejím prvním osobním superpočítačem. Tento produkt posouvá high-performance computing do nových úrovní díky spojení ohromné výpočetní síly a možností výkonu high-performance stolního clusteru se snadnou přenosností a využitelností pracovní stanice. Octane III je vhodný pro běžné pracovní prostředí a podporuje širokou škálu distribuovaných aplikací pro technické výpočty.

Octane III je určen do kancelářského prostředí, je vybaven podstavcem, jeho velikost je řádově 30 na 60 cm, má tichý chod, je uživatelsky příjemný, má nízké nároky na správu a podporuje standardní kancelářskou elektrickou přípojku. Zatímco standardní pracovní stanice má jen 8 jader a průměrnou kapacitu paměti, jedinečný design Octaneu III podporuje až 80 high-performance jader a téměř 1TB paměti, čímž umožňuje jedinečný výkon.

"Octane III činí supercomputing opět osobním," uvedl Mark J. Barrenechea, prezident a CEO společnosti SGI. "Naši zákazníci se ptali po produktech s velkým počtem jader, které by uplatnili v kancelářském prostředí, a které jsou uživatelsky snadné a tiché. Octane III přináší všechny tyto aspekty HPC odborníkům a rozjíždí tak novou éru osobních inovací v oboru strategické vědy, výzkumu, vývoje a vizualizací."

Octane III je snadno konfigurovatelný s volbou jedno - či dvou-soketových uzlů a nabízí široký výběr výkonu, storage, GP-GPU a integrovaných možností připojení do sítě. Octane III poskytuje stejnou energetickou účinnost typickou pro všechny výpočetní designy SGI Eco-Logical™ a podporuje nejnovejší procesory Intel® díky nimž realizuje vyšší úroveň výkonu, flexibility a škálovatelnosti.

"Výzkum společnosti IDC ukázal rostoucí poptávku po high-performance stolních superpočítačích a nový osobní superpočítač Octane III je vytvořen tak, aby splňoval požadavky jak trhu HPC entry level technických serverů, tak trhu stolních pracovních stanic a díky designu high-performance clusteru pomáhá překlenout mezeru na trhu mezi stolním počítačem a datovým centrem," sdělil Earl Joseph, více prezident pro program HPC společnosti IDC. "Pracovní stanice a servery od SGI byly vždy mezi HPC vědci, inženýry a analytiky vysoce ceněny a tento nový systém s až 80-ti vysoce výkonnými jádry a 1TB paměti jistě upoutá pozornost mnoha profesionálů z oblasti HPC computingu."

Octane III je dostupný v několika konfiguracích:

  • 10 dvousoketových uzlů s procesorem Quad-Core Intel® Xeon® 5500 series
  • 1 dvousoketová pracovní stanice s procesorem Quad-Core Intel® Xeon® 5500 series s vyspělou grafikou NVIDIA a/nebo s podporou karty GP-GPU
  • 19 jednosoketových uzlů s procesorem Quad-Core Intel® Xeon® 3400 series
  • 19 jednosoketových uzlů s procesorem Intel® Atom™

"Octane III od SGI nabízí řešení pro uživatele pracovních stanic, kteří chtějí dosáhnout významně vyšších hranic výkonu s minimem investic. Díky podpoře až 19 procesorů Intel® Xeon® mohou HPC uživatelé, kteří vyžadují zlepšení produktivity svých pracovních skupin mimo datová centra, využít výhod produktu Octane III pro zrychlení objevů a simulací," uvedl Richard Dracott, generální manažer HPC společnosti Intel. "S certifikací programu Intel® cluster Ready získáte nákupem Octaneu III výkonný, snadno integrovatelný osobní superpočítač."

Pro jednoduchost je Octane III dodáván jako řešení typu out-of the box, tedy již továrně testovaný, jako předintegrovaná platforma se širokou podporou HPC aplikací, které jsou dostatečně výkonné, aby zvládly nejnáročnější světově dostupné komplexní aplikace. Kromě mnoha dalších HPC aplikací tyto zahrnují dynamiku kapalin, kvantovou mechaniku, dynamiku molekul, seismické zpracování, datové analýzy, rendering, vizalizace a počítačem podporovanou tvorbu designu.

Octane III podporuje operační systémy Microsoft HPC Server 2008, SUSE® Linux® Enterprise Server a Red Hat® Enterprise Linux. Linuxové konfigurace zahrnují software SGI ProPack™ a ISLE™ pro řízení clusteru.

O SGI
SGI® (Silicon Graphics International Corp.) je vedoucím dodavatelem škálovatelných výpočetních systémů, clusterovaných storage zařízení, HPC technologií, řešení pro datová centra spolu s profesionálními službami. SGI pomáhá řešit nejnáročnější obchodní i technologické výzvy v uvedených odvětvích. Pro více informací navštivte stránky www.sgi.com

© 2009 SGI. SGI, Octane a Eco-Logical jsou registrovanými ochrannými známkami společnosti Silicon Graphics International Corp. Všechny ostatní ochranné známky zde uvedené jsou vlastnictvím příslušných majitelů.