SGI

The Trusted Leader in High Performance Computing

 
SGI uvádí Altix® UV, nejrychlejší superpočítač světa

SGI® Altix® UV rozvíjí definici supercomputingu díky bezkonkurenční škálovatelnosti a výkonu

Fremont, Kalifornie - 16. listopadu 2009 - Společnost SGI (NASDAQ: SGI), světový vůdce v odvětví HPC a řešení pro datová centra, představila nový systém Altix UV, který posouvá hranice supercomputingu. SGI Altix UV je zaměřený na high-end supercomputing, vysoce škálující databáze a na prostředí datových analýz. SGI Altix UV využívá nejnovější generaci procesorů Intel® Xeon® x86 a poskytuje nejrychlejší a nejškálovatelnější sdílenou pamětí na světě. SGI Altix UV je k vidění na Supercomputingu 2009 v Oregonu v Convention Center v Portlandu ve státě Oregon, od 16. do 20. listopadu 2009 na stánku č. 1721.

"Altix UV posouvá hranice supercomputingu včetně HPC aplikací, vysoce škálovatelných databází a prostředí datových analýz," uvedl Mark J. Barrenechea, prezident a CEO společnosti SGI. "Altix UV umožní našim zákazníkům přemýšlet odlišně a tak vyřešit problémy, o kterých si mysleli, že jsou neřešitelné."

Škálovatelnost a jedinečná výkonnost
Altix UV umožňuje škálování od 32 do 2.048 jader a spolu s architektonickým provisioningem až do 262.144 jader a zároveň podporuje až 16 terabytů globálně sdílené paměti v jednom jednotném systému (single system image - SSI). Jedinečného výkonu je dosaženo v každém systému SGI Altix UV s využitím vysokorychlostního připojení NUMAlink® 5 (15 GB/s) a MPI Offload Engine (MOE) akceleraci.

Otevřená platforma
Architektura systémů x86, založená na otevřených standardech, podporuje čtyř, šesti i osmijaderné procesory Intel® Xeon® s kódovým označením "Nehalem-EX". Proto je možné využít naprosto nemodifikovaný operační systém Novell® SUSE® nebo Red Hat® Linux®. Altix UV je ideální pro aplikace typu open source, aplikace šité na míru i komerční aplikace od technických výpočetních aplikací jako je ANSYS FLUENT až po enterprise aplikace Oracle.

SGI umožňuje snadné rozmístění a správu systému pomocí integrovaného SGI ISLE™ a také díky tomu, že podporuje třetí části a nástroje open source určené pro výkon a optimalizovanou správu. Použitím ISLE jsou zákazníci schopni řídit výpočetní prostředí vyjímečných a rozličných parametrů prostřednictvím jediného rozhranní, inteligentního rozvržení aplikací a operačních systémů jakožto základních prvků.

Díky své masivní paměti a I/O prostoru generuje a řídí Altix UV obrovské objemy dat. Tato data mohou být hladce archivována a znovu získána pomocí hardwarových produktů rodiny SGI® InfiniteStorage RAID, EBOD, SAN a NAS prostřednictvím Total Control Suite, který zahrnuje DMF, CXFS™ a LiveSAN™. Expanzivní schopnosti systému Altix UV umožňují také podporu nejnovější grafiky a GPU karet.

"Altix UV je významným krokem kupředu pro systémy s globálně sdílenou pamětí a otevřenou architekturou a je vytvořen pro poskytování nepřekonatelných výhod při efektivním zvyšování výkonu specielně u aplikací, které jsou komunikačně náročné nebo dosud vázly na I/O či paměťovém omezení," sdělil Earl Joseph, programový více prezident pro HPC společnosti IDC. "Mnoho-jaderný rozvoj u systému Altix UV je skutečně působivý, dokonce i mezi platformami SSI, a řeší širokou škálu požadavků aplikací příští generace, které dosud narážely na hranice škálovatelnosti. Stejně jako ostatní předchůdci řady SGI Altix, tak i systém Altix UV je vytvořen, aby se stal jakýmsi centrem či srdcem supercomputingu."

Altix UV je ideální pro široké spektrum HPC prostředí. Altix UV si poradí s aplikacemi jak se sdílenou, tak i s distribuovanou pamětí a nabízí obzvláště vysoký výkon u aplikací, které byly dosud limitovány I/O a pamětí jako jsou rozsáhlé a "in-memory" databáze.

"Uvedením systému Altix UV naplňuje firma SGI svůj dlouhodobý příslib rozvoje inovací, které posunují vpřed hranice výkonu," sdělil Richard Dracott, generální manažer HPC společnosti Intel. "Altix UV významně přemění odvětví HPC použitím obrovské paměťové kapacity, vysokého počtu jader a škálovatelnosti našich nejnovějších procesorů Nehalem EX."

Pozornost mnoha odvětví
Mezi zákazníky, kteří si již osvojují Altix UV, patří Univerzita v Tennessee, Severoněmecká supercomputingová aliance (HLRN), CALcul en Midi-Pyrénées (CALMIP) se základnou na univerzitě v Toulouse ve Francii a Institut Low Temperature Science při univerzitě v Hokaidu v Japonsku. Kromě vědecko výzkumných institucí obdržela společnost SGI objednávky také od vedoucích federálních integrátorů, což svědčí o významu systému Altix UV ve vládním sektoru.

"Univerzita v Tennessee je vedoucí výpočetní institucí, která mezi akademickými institucemi dosáhla jako první výkonu petaflopsu a čelí úkolům, jako je porozumění některým národním nejrozsáhlejším datovým a vizualizačním problémům za pomoci fondů z Národní vědecké nadace (National Science Foundation - NSF)," uvedl Sean Ahern, ředitel centra pro vzdálené datové analýzy a vizualizace. "Nedávno objednaný systém Altix UV slibuje výrazné zlepšení možností NSF jednak sledovat, ale i porozumět rozsáhlým objemům dat, která jsou produkována TeraGridem Nadace NSF, a to vše díky jedinečné architektuře sdílené paměti systému Altix UV.

Altix UV je dostupný ve dvou modelech

  • Altix UV 1000 - Pro maximální škálovatelnost je Altix UV 1000 dodáván jako plně integrované řešení s až 256 sokety (2.048 jádry) a 16TB sdílené paměti ve čtyřech racích a dosahuje výkonu až 18,6 Tflops.
  • Altix UV 100 - Altix UV 100 oslovuje trh střední velikosti založený na standardech v odvětví, což je 19-ti palcový rack, vysoký 3U. Tento model škáluje až do 96 soketů (768 jader), má 6TB sdílené paměti ve dvou racích, poskytující výkon do rozsahu 7.0 Tflops.

Dostupnost
Cena a dostupnost budou poskytnuty na vyžádání. Pro více informací navštivte stránky: www.sgi.com/AltixUV.

Obrázky systému Altix UV ve velkém rozlišení jsou k dispozici na www.sgi.com/media

O SGI
SGI® (Silicon Graphics International Corp.) je vedoucím dodavatelem škálovatelných výpočetních systémů, clusterovaných storage zařízení, HPC technologií, řešení pro datová centra spolu s profesionálními službami. SGI pomáhá řešit nejnáročnější obchodní i technologické výzvy v uvedených odvětvích. Pro více informací navštivte stránky www.sgi.com

© 2009 SGI. SGI, Altix, CXFS, ISLE, LiveSAN, NUMAlink a ProPack jsou registrovanými ochrannými známkami nebo obchodními značkami společnosti Silicon Graphics International Corp, nebo jejích poboček. Všechny ostatní ochranné známky zde uvedené jsou vlastnictvím příslušných majitelů.