SGI

The Trusted Leader in High Performance Computing

 
SGI uvádí LiveArc™, balík pro správu digitálního obsahu, určený pro kolaborativní, multiplatformní datovou správu

LiveArc poskytuje flexibilní, masivně škálovatelná metadata a správu obsahu pro všechny typy strukturovaných i nestrukturovaných dat

Fremont, Kalifornie, - prosinec 2009 - Společnost SGI (NASDAQ:SGI), jež je světovým lídrem v oblasti HPC a řešení pro datová centra, oznámila dostupnost softwarové platformy pro správu digitálního obsahu LiveArc™, jež je klíčovým prvkem firemního balíku InfiniteStorage Total Control Suite. Díky produktu LiveArc mohou zákazníci vytvářet a spravovat všechny typy digitálního obsahu s absolutní flexibilitou a extrémní škálovatelností od malých single-user prostředí až po prostředí pro široce distribuovanou vzdálenou spolupráci. LiveArc umožňuje dosáhnout konceptu skutečného tzv. "žijícího archivu" pro veškerý digitální obsah v prakticky jakémkoliv pracovním prostředí.

LiveArc je postaven na rozšiřitelné architektuře orientované na služby (SOA = service oriented architecture) a poskytuje správu obsahu v několika verzích, dále opravný kontrolní systém včetně workflow a web servingu, které jsou v každém balení. Díky tomu je možné dosáhnout nejen zjednodušení operací a administrace, ale flexibilita produktu LiveArc umožňuje také podporu integrace původních aplikací i různých typů metadat a snadný rozvoj dle růstu požadavků vašeho workflow. To vše umožňuje produktu LiveArc, aby se choval jako běžný interface, který přemostí původní prostředí a přerůstající nekompatibilní datové sklady bez nutnosti vyřazení stávajících aplikací či infrastruktury.

"S neustálým nárůstem objemu dat se zvyšují také výzvy IT manažerů poskytovat efektivně vyšší úroveň utilizace napříč různými typy dat a pracovních prostředí," uvedl Giovanni Coglitore, víceprezident a produktový vedoucí společnosti SGI. LiveArc je speciálně navržen tak, aby zrychlil zpřístupnění a užší propojení dat a sdílení v jednom kroku, a tím umožnil efektivnejší správu dat a snížení infrastrukturních nákladů.

V podstatě je LiveArc komplexní platforma používaná pro rychlý vývoj a aplikaci řešení pro správu digitálního obsahu dle specifických pracovních požadavků. LiveArc je neutrální platforma s přístupem přes standardní, průmyslové protokoly a může být umístěn jak na laptopy, tak na desktopy i na servery střední třídy v rámci všech operačních systémů i souborových systémů. Prostřednictvím jedinečné a efektivní binární XML objektové databáze umožňuje LiveArc lepší výkon řádových hodnot a zároveň vyžaduje mnohem menší objem paměti a velikosti databáze než konkurenční řešení. Další výhodou je téměř nulová administrace při zachování otevřených standardů datové přenositelnosti.

LiveArc je úzce spojen s virtualizačním řešením DMF od SGI, které poskytuje bezproblémovou, online viditelnost mnoha typům diskové i páskové storage ve virtualizovaném datovém skladu. Pokud využijete možnosti paralelního spojení, kterou LiveArc nabízí, s několika rozdílnýmy úložišti, nabídne vám tato platforma prakticky neomezenou schopnost škálovat jak datové objemy, tak počty souborů.

"Flexibilita produktu LiveArc slučovat různé typy dat a metadat předurčuje tento působivý nástroj k přemosťování mnohonásobných datových skladů, obzvláště u rozsáhlých archivů," sdělil Benjamin S. Woo, víceprezident pro enterprise storage systémy společnosti IDC. "Tato schopnost slučovat jinak nekompatibilní prostředí za použití otevřených standardů nabízí uživatelům možnost rychlejšího vyhledávání a přístupu, který potřebují bez toho aniž by vyžadovali modifikace existující IT infrastruktury."

Dostupnost produktu:
LiveArc je výsledkem rozvoje partnerství mezi SGI a australskou společností Arcitecta Pty. Ltd. a tento produkt je dodáván spolu s řešením SGI InfiniteStorage. SGI již nainstalovala LiveArc v oblasti médií, ve vědeckých a výzkumných institucích, vládním a akademickém sektoru v regionu Asie a Pacifiku pod názvem Mediaflux™. LiveArc je nyní celosvětově dostupný prostřednictvím oddělení profesionálních služeb společnosti SGI. Pro více informací navštivte stránky: www.sgi.com/storage.

O SGI
SGI® (Silicon Graphics International Corp.) je vedoucím dodavatelem škálovatelných výpočetních systémů, clusterovaných storage zařízení, HPC technologií, řešení pro datová centra spolu s profesionálními službami. SGI pomáhá řešit nejnáročnější obchodní i technologické výzvy v uvedených odvětvích. Pro více informací navštivte stránky www.sgi.com

© 2009 SGI. SGI a LiveArc jsou registrovanými ochrannými známkami nebo obchodními značkami společnosti Silicon Graphics International Corp, nebo jejích poboček. Mediaflux je obchodní značkou společnosti Arcitecta Pty. Ltd v Austrálii. Všechny ostatní ochranné známky zde uvedené jsou vlastnictvím příslušných majitelů.