SGI

The Trusted Leader in High Performance Computing

 
SGI uvádí Origin® 400, integrovaný skupinový blade systém

Origin 400 poskytuje enterprise zákazníkům vysoký výkon, snadné užití a správu

Freemont, Kalifornie - 16. března 2010 - Společnost SGI (NASDAQ: SGI), světový lídr v oblasti HPC a řešení pro datová centra, uvedla Origin® 400, integrovaný skupinový blade systém, který nabízí výpočetní a SAN storage funkcionalitu, což z něj činí ideální systém pro vzdálené kanceláře a malé až střední podniky. Origin 400 poskytuje vysoce diferenciované atributy jako například schopnost virtualizace, která poskytuje maximální flexibilitu a eliminuje potřebu přehnaně investovat do hardwaru. Rozsáhlé softwarové certifikace včetně VMware®, Linux®, SAP®, Microsoft® Windows®, Microsoft® Exchange a Microsoft® SQL Server® zaručují vhodnost pro rozsáhlé množství aplikací.

Origin 400 je jednotnou platformou, která funguje hladce jako webový server, aplikační server, email server a záložní databázový server. Díky tomu oslovuje mnoho podnikových vertikál včetně regionálních zdravotních zařízení, vzdělávacích institucí, lokálních vládních organizací, maloobchodních podniků, softwarových vývojářů, call center, bankovních, účetních i právních komunit.

"Origin 400 je silným přírůstkem do portfolia produktů určených pro prodej přes partnery a dává partnerům do rukou inovativní produkt, který jim umožní vytěžit maximum," sdělil Tony Carrozza, víceprezident pro obchod společnosti SGI."Origin 400 staví novou laťku výkonu, ovladatelnosti a snadnosti používání neboť malé a středně velké podniky mají problémy udržet tempo s neustále rostoucí a komplexní IT infrastrukturou."

Origin 400 škáluje do rozsahu 6-ti dvousoketových výpočetních bladeů a 14-ti 2,5" SAS disků v rámci 6U vysoké racku. Zahrnuje integrované gigabitové připojení Ethernet a jednoduchou správu typu "point and click". Origin 400 plně využívá procesory Intel® Xeon® 5600 series k akceleraci výkonu aplikací a zvýšení hustoty i energetické účinnosti a to až do 72 jader v jednom systému.

Primární hadrwarové komponenty jako zdroje, chladící fény, RAID kontrolery a síťové moduly mohou být nakonfigurovány redundantně a umožňují hot-plug pro rychlou obsluhu. Integrovaná, na webu založená správa činí nastavení, administraci a správu rychlou a snadnou.

"V enterprise prostředí vidíme silnou poptávku po blade systémech s integrovaným mixem serverových a storage možností," uvedl Jed Scaramella, výzkumný analytik pro oblast serverů společnosti IDC. "Nabídka Originu 400 pomůže firmě SGI nejen dále expandovat na obchodně výpočetní trh, ale také bude mít nabídku pro resellery, kteří obsluhují malé až středně velké enterprise trhy."

O SGI
SGI® (Silicon Graphics International Corp.) je vedoucím dodavatelem škálovatelných výpočetních systémů, clusterovaných storage zařízení, HPC technologií, řešení pro datová centra spolu s profesionálními službami. SGI pomáhá řešit nejnáročnější obchodní i technologické výzvy v uvedených odvětvích. Pro více informací navštivte stránky www.sgi.com

© 2010 SGI. SGI a Altix jsou registrovanými ochrannými známkami nebo obchodními značkami společnosti Silicon Graphics International Corp, nebo jejích poboček ve Spojených státech amerických a/nebo dalších zemích. Všechny ostatní ochranné známky zde uvedené jsou vlastnictvím příslušných majitelů.