SGI

The Trusted Leader in High Performance Computing

 
SGI rozšiřuje produktovou řadu Altix® UV se sdílenou pamětí o nový vysoce výkonný čtyřsoketový Altix® UV 10

Altix UV dosáhl světového výkonnostního rekordu při použití nových procesorů Intel® Xeon® 7500 Series

Fremont, Kalifornie - 30. dubna 2010 - Společnost SGI (NASDAQ: SGI), světový lídr v oblastech HPC a řešení pro datová centra, oznámila dostupnost systému Altix UV 10, nového vysoce výkonného čtyřsoketového serveru, který zvyšuje počet datově náročných aplikací, které mohou běžet na skupině serverů Altix® UV. SGI také oznámila dosažení světového rekordu výkonnostního benchmarku SPEC na systému Altix® UV 1000 s procesory Intel Xeon 7500 series (s kódovým označením "Nehalem-EX").

Celá produktová řada Altix UV (Altix UV 10, 100 a 1000) jedinečným způsobem využívá rostoucího výkonu a škálovatelnosti procesorů Intel Xeon 7500 series, které byly 30. dubna uvedeny společností Intel Corporation.

"Platforma Altix UV se sdílenou pamětí umožní obchodním i technickým aplikacím škálovat a dosahovat výkonů, které jsou v oboru dosud nevídané," uvedl Mark J. Barrenechea, CEO společnosti SGI. "Altix UV 10 je klíčovým doplňkem rodiny serverů Altix UV a umožňuje zákazníkům cenově dostupnou variantu systému s velkou pamětí."

Altix UV 10 je systém vysoký 4U, se standardní hloubkou a s možností až 32 procesorových jader a 512 GB sdílené paměti v 64 DIMM-ovém slotu. Nový čtyřsoketový model poskytuje obzvláště vysoký výkon ve své třídě pokud se jedná o aplikace náročné na vstup/výstup či paměť jako jsou velmi rozsáhlé či v paměti uložené a okamžitě přístupné databáze. Tento server podporuje až osm snadno vyměnitelných 2,5" pevných disků a deset širokopásmových vstupních a výstupních rozšiřujících slotů.

Altix UV 10 ideálně splňuje potřeby různorodých a datově náročných prostředí. Takové jsou například analytické a CAE aplikace jako Ansys a MSC Nastran a HPC aplikace z oblasti vědy o životě a energetiky. Díky tomu, že server podporuje rozsáhlou paměť, je velice vhodný pro pracovní prostředí kde vzniká potřeba importu dat, pre a post processingu, které často nalézáme ve vládních a podnikových trzích. Zároveň je Altix UV 10 přesvědčivou virtualizační platformou pro obecnou podnikovou serverovou konsolidaci.

Škálovatelnost a výkon systému Altix UV
Rodina serverů Altix UV je jedinečná svou škálovatelností, umožňuje konfigurace od 16 do 2 048 jader a s architektonickým provisioningem až do 262 114 jader při podpoře 16 TB sdílené paměti v jedné instanci (SSI - single system image). Otevřená architektura systému x86 využívá nejnovější čtyř, šesti nebo osmijaderné procesory Intel Xeon 7500 series a umožňuje použití nemodifikovaných operačních systémů Novell® SUSE® či Red Hat® Linux®.

Ve spojitosti s uvedením procesorů Intel poskytla společnost SGI výsledky výkonnosti systému Altix UV v celočíselném benchmarku SPEC CPU2006, který potvrzuje, že Altix UV je nejrychlejším systémem se sdílenou pamětí a vylepšuje předchozí rekord, který držela platforma SGI Altix® 4700. Systém Altix UV 1000, který byl testován při konfiguraci s 64-mi sokety (512 jader) procesoru Intel® Xeon® X5570 - při využití jen jedné čtvrtiny z 256 soketů (2 048 jader), které Altix UV podporuje v jedné instanci a při jedné osmině z 512 soketů (1 024 jader), které byly obsahem předešlého vedoucího rekordu na systému SGI Altix 4700. Společnost SGI publikovala dva klíčové výsledky benchmarku:

  • SPECint_rate_base2006 - systém Altix UV 1000 dosáhl hodnoty 10 400 a předčil tak hodnotu předešlého systému - SGI Altix 4700, který měl hodnotu 9 030.
  • SPECfp_rate_base2006 - systém Altix UV 1000 skóroval hodnotou 6 840, čímž dosáhl nejlepšího umístění v systémech s architekturou x86 a druhého nejvyššího celkového výsledku a zaostal jen za nejvýše umístěným systémem SGI Altix 4700, který dosáhl hodnoty 10 600 při 8x vyšším počtu procesorů.

"Altix UV je v odvětví nejvýše škálujícím systémem se sdílenou pamětí. Systém splňuje širokou škálu aplikačních požadavků a inovativní architektura systému Altix UV umožní dosáhnout skutečně světových objevů a my jsme hrdí, že jsme s firmou SGI úzce spolupracovali, abychom umožnili dosažení takového úspěchu na procesorové technologii společnosti Intel," sdělil Richard Dracott, generální manažer pro HPC společnosti Intel. "Díky přírůstku Altix UV 10 má nyní SGI výbornou pozici pro dodávky systémů s procesory Intel Xeon 7500 series do oblasti HPC, enterprise a internetových trhů."

Tři modely Altix UV

  • Altix UV 10 - nový systém Altix UV 10 je jedním z nejvýše výkonných čtyřsoketových dostupných serverů a je základním kamenem rodiny Altix UV. Altix UV 10 poskytuje až 32 jader a 512 GB sdílené paměti při maximu 289 gigaflops na server.
  • Altix UV 100 - Altix UV 100 oslovuje trh serverů střední třídy, založený na standardních 19" racích při výšce serveru 3U.Tento model škáluje do 96 soketů (768 jader) a dosahuje 6 TB sdílené paměti ve dvou racích, maximýlně 6,9 teraflops.
  • Altix UV 1000 - Altix UV 1000 je standardně dodáván jako plně integrované, kabinetové řešení s až 256 sokety (2 048 jádry) a 16 TB sdílené paměti ve čtyřech racich. Tento model škáluje do 18,5 teraflops, používá procesory Intel® Xeon® X7560, vše v jedné jedinné instanci.

Pro všechny modely Altix UV je dostupný software pro správu I řízení výkonu.

Dostupnost a cena Altix UV 10 je dostupný s okamžitou platností. Dostupnost systémů Altix UV 100 a Altix UV 1000 se předpokládá ve druhé polovině kalendářního roku 2010. Nacenění produktů Altix UV poskytneme při konkrétní žádosti. Pro více informací navšivte stránky www.sgi.com/UV.

O SGI
SGI® (Silicon Graphics International Corp.) je vedoucím dodavatelem škálovatelných výpočetních systémů, clusterovaných storage zařízení, HPC technologií, řešení pro datová centra spolu s profesionálními službami. SGI pomáhá řešit nejnáročnější obchodní i technologické výzvy v uvedených odvětvích. Pro více informací navštivte stránky www.sgi.com

© 2010 SGI. SGI a Altix jsou registrovanými ochrannými známkami nebo obchodními značkami společnosti Silicon Graphics International Corp, nebo jejích poboček ve Spojených státech amerických a/nebo dalších zemích. Všechny ostatní ochranné známky zde uvedené jsou vlastnictvím příslušných majitelů.

SPEC, SPECint, SPECfp a SPECrate jsou registrovanými ochrannými známkami společnosti Standard Performance Evaluation Corporation. Konkurenční výsledku jsou převzaty z webu www.spec.org ke dni 29. března 2010.