SGI

The Trusted Leader in High Performance Computing

 
SGI představuje InfiniteStorage Server 3500, storage server typu vše v jednom pro HPC a enterprise aplikace

Nejnovější přírůstek z rodiny storage nabízí integrovanou, cenově příznivou platformu pro maximální hustotu a efektivitu

Fremont, Kalifornie - 13. dubna 2010 - Společnost SGI (NASDAQ:SGI) světový lídr v oblastech HPC a řešení pro datová centra, oznámila uvedení produktu SGI® InfiniteStorage Server 35000, plně integrovaný storage server, který nabízí vysokou hustotu a energetickou účinnost v cenově příznivém balení. S využitím zkušeností SGI v oblasti výpočetních a storage systémů vznikla platforma SGI InfiniteStorage Server 3500 (ISS3500), která je určena pro řešení se zaměřením na prostředí, ve kterém je potřeba těsného spojení dat a výpočtů.

Díky podpoře nízko-latentních protokolů včetně iSER pro iSCSI přes InfiniBand je ISS3500 výbornou volbou pro vysoce výkonné výpočetní (HPC = high performance computing) clustery jako třeba SGI® Altix® ICE. Navíc aplikace jako bezpečnostní video centrála, data warehousing a object storage pro Lustre silně těží z rychlosti této platformy a z její kapacity hustoty.

"Pro organizace hledající plně integrované řešení storage serveru nabízí SGI InfiniteStorage Server 3500 zákazníkům flexibilní a přitom stále výkonnou platformu," uvedl Bill Mannel, viceprezident produktového marketingu společnosti SGI. "Toto je systém, který vyhoví požadavkům na vysoký výkon, a ještě za příznivou cenu."

ISS3500 také využívá bohaté nabídky softwarových řešení InfiniteStorage od SGI jako je Data Migration Facility (DMF) pro virtualizaci různých druhů disků v jednom systému. Zákazníci tak získají možnost precizně ladit systém dle specifických potřeb bez nutnosti kompromisů.

"SGI má bohatou historii v dodávkách vysoce výkonných řešení pro sdílení souborů, která jsou určena pro rozsáhlá datová prostředí, sdělila Natalya Yezhkova, ředitelka výzkumu storage systémů společnosti IDC. "Flexibilita a cena produktu InfiniteStorage Server 3500 dávají společnosti SGI příležitost, aby přinesli své zkušenosti široké škále zákazníků."

ISS3500 ve 4U šasi obsahuje 36 diskových slotů pro 3,5" SATA, SAS a SSD disky, které zabalí až 72 TB do jednoho systému za cenu nižší než $0.90/GB. ISS3500 zahrnuje standardně také high-availability vlastnosti/schopnosti včetně zaloznich zdrojů a zalozniho, za běhu vyměnitelného, chladicího systému.

ISS3500 využívá nejnovější dvou soketové procesory Intel® pro plnou x64 aplikační kompatibilitu. Produkt je dostupný s různými standardními storage protokoly včetně iSER, iSCSI, NFS a CIFs a je také dodáván s oceněným souborovým systémem XFS®, který je v odvětví lídrem díky výkonu a škálovatelnosti. Navíc produkt ISS3500 zahrnuje také výběr infrastrukturního připojení včetně Ethernetu, InfiniBandu a 10Gb Ethernetu, aby tak umožnil maximální kompatibilitu s existujícími prostředími.

Dostupnost a cena
SGI InfiniteStorage Server 3500 je okamžitě dostupný a cena bude poskytnuta na vyžádání.

O SGI
SGI® je vedoucím dodavatelem škálovatelných výpočetních systémů, clusterovaných storage zařízení, HPC technologií, řešení pro datová centra spolu s profesionálními službami. SGI pomáhá řešit nejnáročnější obchodní i technologické výzvy v uvedených odvětvích. Pro více informací navštivte stránky www.sgi.com

© 2010 SGI, Altix a XFS jsou registrovanými ochrannými známkami společnosti Silicon Graphics International Corp, nebo jejích poboček ve Spojených státech a/nebo jiných zemích. Všechny ostatní ochranné známky zde uvedené jsou vlastnictvím příslušných majitelů.