SGI

The Trusted Leader in High Performance Computing

 
SGI uvádí novou generaci storage platformy COPAN™ 400

Nové výkonné platformy MAID a VTL nabízejí až 4x větší propustnost a 3x vyšší hustotu

Fremont, Kalifornie - 8. června 2010 - Společnost SGI (NASDAQ: SGI), světový lídr v oblastech HPC a řešení pro datová centra, oznámila uvedení platformy SGI® COPAN™ 400, novou generaci energeticky úsporných, dlouhodobých storage řešení z řady COPAN. Hlavní a zásadní novinkou platformy COPAN, kterou tato řada zaznamenala od doby kdy došlo k akvizici firmy COPAN Systems, Inc. společností SGI v únoru letošního roku, je dramatické zlepšení výkonu, hustoty a schopnosti nakládat s extrémně rozsáhlými objemy dlouhodobých dat za výrazného zlepšení využití elektrické energie ve srovnání s konvenčními poli.

"Platforma COPAN 400 je výrazným krokem kupředu v rozvoji energeticky úsporných řešení pro výstavbu cenově výhodných a bezpečných aktivních archivů," uvedl Rick Chapek, seniorský více prezident hardwarového inženýrství společnosti SGI. "Je to významný milník, který odráží závazek společnosti SGI, že se i nadále hodlá zaměřovat na rozvíjející se trh storage řešení, která umožňují správu dat."

COPAN 400 poskytuje dvojnásobnou hustotu, ve srovnání s předchozími generacemi COPAN produktů, s kapacitou téměř 1,8 petabyteů v jednom racku. Navíc COPAN 400 umožňuje 4x vyšší výkon než jeho předchůdce a dosahuje propustnosti až 23 TB za hodinu při plné šířce pásma, a neustále umožňuje striktní kontrolu nad rozpočtem spotřeby daného systému.

COPAN 400 dosahuje dramatických úspor prostoru a elektrické energie ve srovnání s alternativnímí archivačními produkty, což vede k přímému snížení operačních nákladů datového centra. COPAN 400 má 3x vyšší hustotu než konkurenční řešení zahrnující např. EMC® Centera™, IBM® Information Archive nebo Dell™ PowerVault™ DL2100, které stojí 3,5 - 7x více.

Zvýšením hustoty a výrazným snížením spotřeby elektrické energie dosahuje COPAN 400 nebývalé flexibility správy aktivních archivů. Díky čtyřnásobné propustnosti má navíc tato platforma jasnou výhodu nad páskovými řešeními a umožňuje extrémně rychlý backup i obnovu dat.

Storage platforma COPAN využívá Enhanced MAID (Massive Array of Idle Disks) s vlastnostmi jako Power Managed RAID® software. Toto umožňuje platformě COPAN 400 minimalizovat spotřebu energie a provisioning snížením počtu rotujících disků až na 25%. IT manažeři mají možnost zvýšit toto číslo na 50% a finálně tak vyladit systém, aby poskytoval optimální rozložení výkonu a energetických úspor, které nejlépe odpovídají jejich potřebám ve specifickém prostředí.

Díky tomu, že je tento systém postaven za účelem uložení extrémně rozsáhlých a dlouhodobých dat, zahrnuje platforma COPAN 400 vlastnosti jako Disk Aerobics®, která proaktivně monitoruje integritu dat a stav disků. Použitím prediktivní údržby disků se systém vyhne dlouhým RAID přestavbám bezpečným přesunem dat na ostatní disky předtím než se vyskytne chyba.

Konfigurace platformy COPAN 400
Produktová řada obsahuje 2 platformy:

  • COPAN 400/TX je implementace VTL (Virtual Tape Library - virtuální pásková knihovna), která poskytuje výhody COPAN architektury a současně se pro existující systém chová jako konvenční pásková knihovna pro snadnou integraci s archivními řešeními jako DMF, úrovňové virtualizační řešení od SGI.
  • COPAN 400M představuje nativní MAID pro přímý přístup k aktivním archivům a řešením typu z disku na disk (diskovým řešením). Podporuje IBM® Tivoli® a Commvault® Simpana®. COPAN 400M pracuje hladce s řešením LIVEArc™, což je platforma od SGI pro správu digitálního obsahu.

Dostupnost a cena
Produkt SGI COPAN 400T je okamžitě dostupný, COPAN 400M bude dostupný později v tomto roce. Nacenění produktů COPAN 400 bude poskytnuto na vyžádání. Pro více informací navštivte stránky www.sgi.com/copan400.

SGI také oznámila své členství v Active Archive Alliance, neziskové storage asociaci, která podporuje používání aktivních archivů pro jednodušší online přístup ke všem nestrukturovaným souborovým datům.

Active Archive Alliance poskytuje organizacím praktické zkušenosti, nástroje a informace k dosažení zjednodušení přístupu k online úložištím svých archivovaných dat. Členství společnosti SGI v Alianci je založeno na historické zkušenosti v poskytování inovativních řešení, která pomáhají zákazníkům spravovat rozsáhlé archivy a demonstruje závazek firmy SGI nadále adresovat rostoucí výzvy v oblasti efektivní správy exponenciálně rostoucích dlouhodobých dat napříč odvětvími.

O SGI
SGI® je vedoucím dodavatelem škálovatelných výpočetních systémů, clusterovaných storage zařízení, HPC technologií, řešení pro datová centra spolu s profesionálními službami. SGI pomáhá řešit nejnáročnější obchodní i technologické výzvy v uvedených odvětvích. Pro více informací navštivte stránky www.sgi.com.

© 2010 SGI. SGI, COPAN, Power Managed RAID, Disk Aerobics a LiveArc jsou registrovanými ochrannými známkami nebo obchodními značkami společnosti Silicon Graphics International Corp nebo jejích poboček. Všechny ostatní ochranné známky zde uvedené jsou vlastnictvím příslušných majitelů.

Tato tisková zpráva obsahuje výhledová prohlášení týkající se technologií SGI a technologií třetích stran, jež podléhají určitým rizikům a nejistotám. Tato rizika a nejistoty mohou způsobit, že se mohou skutečné výsledky podstatně lišit od předpokládaných výsledků uvedených v těchto prohlášeních. Čtenář by se proto neměl přehnaně spoléhat na tato prohlášení, která nemohou zaručit budoucí ani současný vývoj. K těmto rizikům a nejistotám patří dlouhodobé programové závazky, plnění třetích stran, výkonnost současných i budoucích produktů, finanční rizika, schopnost integrace a podpory komplexního technologického řešení zahrnujícího více poskytovatelů a uživatelů, jakož i další rizika, která bývají detailně uváděna v nejnovějších zprávách SEC, Komise na kontrolu cenných papírů v USA.