SGI

The Trusted Leader in High Performance Computing

 
SGI uvedla hybridní výpočetní platformu a je tak schopna dodat petaflop v jednom racku

Škálovatelné technologie nabízejí uživatelům nebývalé HPC možnosti

Fremont, Kalifornie - červen 2010 - Společnost SGI (NASDAQ: SGI), světový lídr v oblastech HPC a řešení pro datová centra, oznámila na Mezinárodní Superpočítačové konferenci (International Supercomputing Conference - ISC), že vyvinula přelomovou hybridní výpočetní platformu, která poskytne petaflop výkonu v jednom jediném racku. (Petaflop je definován jako tisíc trilionů operací s plovoucí desetinnou čárkou za sekundu.) Tato inovativní platforma využívá otevřenou softwarovou architekturu a škáluje od desítek po stovky pataflopů, což uživatelům umožňuje vypořádat se s nejnáročnějšími technickými výpočetními požadavky.

"Jsme nadšení, že můžeme oznámit tuto radikálně se odlišující serverovou technologickou platformu," uvedl Dr. Eng Lim Goh, seniorský viceprezident a ředitel pro technologie společnosti SGI. "Naše inovativní technologie umožní uživatelům dosáhnout nové úrovně škálovatelnosti a rychlosti a zároveň přelomových výkonnostních možností, které kulminují v petaflopu v rámci jednoho racku."

Tato nová platforma byla vytvořena za účelem zlepšení výkonu, konkrétně pro rostoucí vědecké a inženýrské technické trhy, které spoléhají na high-endový software, aby dosáhli rychlých výsledků. Platforma nabízí možnosti GPU zpracování od NVIDIA® a ATI, a také akcelerátory založené na technologiach od firmy Tilera® a další řešení založená na PCIe (peripheral component interconnect express). Tuto technologii uvidíme v produktech SGI do konce roku 2010.

"SGI znovu dokazuje svou sílu v R&D," sdělil Steve Conway, viceprezident pro high performance computing společnosti IDC. "Krátce po představení série Altix UV uvedla společnost SGI škálovatelnou technologii vytvořenou za účelem udržitelného výkonu pro běh náročných HPC aplikací."

O SGI
SGI® je vedoucím dodavatelem škálovatelných výpočetních systémů, clusterovaných storage zařízení, HPC technologií, řešení pro datová centra spolu s profesionálními službami. SGI pomáhá řešit nejnáročnější obchodní i technologické výzvy v uvedených odvětvích. Pro více informací navštivte stránky www.sgi.com.

© 2010 SGI. SGI a Altix jsou registrovanými ochrannými známkami nebo obchodními značkami společnosti Silicon Graphics International Corp nebo jejích poboček. Všechny ostatní ochranné známky zde uvedené jsou vlastnictvím příslušných majitelů.

Tato tisková zpráva obsahuje výhledová prohlášení týkající se technologií SGI a technologií třetích stran, jež podléhají určitým rizikům a nejistotám. Tato rizika a nejistoty mohou způsobit, že se mohou skutečné výsledky podstatně lišit od předpokládaných výsledků uvedených v těchto prohlášeních. Čtenář by se proto neměl přehnaně spoléhat na tato prohlášení, která nemohou zaručit budoucí ani současný vývoj. K těmto rizikům a nejistotám patří dlouhodobé programové závazky, plnění třetích stran, výkonnost současných i budoucích produktů, finanční rizika, schopnost integrace a podpory komplexního technologického řešení zahrnujícího více poskytovatelů a uživatelů, jakož i další rizika, která bývají detailně uváděna v nejnovějších zprávách SEC, Komise na kontrolu cenných papírů v USA.