SGI

The Trusted Leader in High Performance Computing

 
SGI představila nový softwarový produkt, který zlepší správu, škálovatelnost a výkon hardwaru značky SGI

Nový software SGI® Management Center pro integrovanou end-to-end systémovou správu a ProPack™ 7 pro nejvyšší úroveň systémového výkonu v Linuxu®

Fremont, Kalifornie - květen, 2010 - Společnost SGI (NASDAQ: SGI), světový lídr v oblastech HPC a řešení pro datová centra, oznámila dostupnost dvou softwarových produktů SGI Management Center (SMC) a SGI® ProPackTM 7. SMC umožňuje komplexní kontrolu nad datovým centrem a je centrálním rozhraním pro systémovou správu platforem od SGI, které poskytují jednotnou správu napříč jednotlivými servery, racky nebo celým SGI systémem. SGI ProPack 7 je poslední verzí SGI balíku nástrojů a knihoven, pomocí nichž lze dosáhnout jedinečného aplikačního výkonu na standardních Linuxových distribucích. Softwarové produkty od SGI jsou navrženy a postaveny na otevřených standardech podporujících distribuce Linuxu od Red Hat®a Novell®. SGI také integruje a certifikuje softwarové nástroje třetích stran, aby tak poskytla zákazníkům nejlepší softwarové balíky na otevřených standardech pro ty nejnáročnější úkoly.

"SGI prohlubuje své vedoucí postavení v oblasti technických výpočtů právě díky softwaru SGI Management Center a ProPack 7," uvedl Christian Tanasescu, viceprezident pro softwarové inženýrství společnosti SGI. " Díky těmto novinkám pokračujeme v poskytování rekordního aplikačního výkonu a také snadné správy komplexních technických výpočetních systémů, vše v jednom otevřeném prostředí."

SMC zahrnuje grafické uživatelské rozhraní GUI (graphical user interface), které umožňuje jednotný pohled na systém a jeho stav, status serveru, výkonnostní čísla a obrazy softwaru. Možnosti zobrazení zahrnují řídící panely a širokou škálu náhledů dalších údajů tak, aby byl uživatel schopen zhodnotit stav celého systému rychlým náhledem. SMC je také vysokorychlostním přístrojem pro provisioning, který zahrnuje vysoce konfigurovatelnou správu obrazů a systém verzování databáze (versioning). Poskytuje také plnou vzdálenou serverovou správu za pomocí rozhranní jako SGI® Roamer®, Intelligent Platform Management Interface (IPMI) a Kernel-based Virtual Machine (KVM). Je navržen jako kompletní systém, který umožní systémovým administrátorům vysokou flexibilitu v konfiguraci systému dle lokálních potřeb. SMC spolupracuje přímo s Altair PBS Professional, aby umožnil efektivní přidělování a správu diskových kapacit dle pracovního zatížení.

"Altair a SGI úzce spolupracovali, aby se ujistili, že SGI Management Center a Altair PBS Professional spolu budou fungovat tak, aby zefektivnili uživatelské pracovní prostředí a optimalizovali systémové zdroje," sdělil Bill Nitzberg, CTO PBS Works společnosti Altair Engineering. "Tato integrace má neskutečnou hodnotu pro zákazníky z oblasti technických výpočtů, kteří pracují se systémy SGI.Také zákazníci Altair HypeWork, kteří vyžadují maximální výkon při běhu výpočetně náročných aplikací pro CAE simulace, pocítí výrazné výhody."

SGI ProPack 7 umožňuje dosažení jedinečného aplikačního výkonu na standardních Linuxových distribucích. Využívá nejnovější generaci nástrojů od SGI jako nízko latentní Message Passing Toolkit (MPT), MPI-2 kompilační MPI knihovnu, k dosažení škálovatelnosti až desítek tisíc procesorů. ProPack 7 představuje MPI PerfBoost, který umožňuje aplikacím napsaným pro jiné MPI implementace jako Intel® MPI, MPICH a Platform MPI (HP-MPI), aby využily výhod vysokého výkonu a škálovatelnosti MPI za běhu bez potřeby rekompilace. ProPack 7 představuje také nový překladač SGI Unified Parallel C (UPC).

ProPack 7 zahrnuje nástroje pro IO akceleraci, optimalizaci rozmístění dat, vysokorychlostní analyzátory a náročnou podporu v reálném čase, a to vše v jediném softwarovém balíku. Taktéž současné světové výkonnostní rekordy, které SGI drží v celkovém hodnocení SPEC CPU2006 se systémem SGI® Altix® UV a SPECmpiL na systému SGI® Altix® ICE využívají ProPack 7.

"Hlavní vylepšení ProPacku 7 včetně komunikace, správy paměti a I/O jsou pro inženýry, kteří hledají kde zkrátit čas potřebný pro tvorbu řešení a zlepšení jejich možností analýzy a porozumění neustále rostoucím požadavkům na počítačovou simulaci, zásadním pokrokem," uvedl Doug Neill, VP produktového vývoje společnosti MSC Software Corporation. "Toto uvedení dokazuje, že naše dlouhá historie spolupráce s SGI přinesla nejlepší možný výkon od hardwarové architektury po systémový software a aplikace MSC mohou tak i nadále přinášet našim společným zákazníkům samé výhody."

Dostupnost a cena
SGI Management Center je okamžitě dostupný pro tuto řadu systémů: SGI® Altix UV, Altix® XE, Octane® III, Rackable™ a CloudRack®. Podpora pro Altix ICE bude dostupná do konce kalendářního roku. SGI ProPack 7 je dostupný ihned na všech systémech od SGI kromě produktu Origin® 400. Pro více informací navštivte stránky www.sgi.com/software.

O SGI
SGI® je vedoucím dodavatelem škálovatelných výpočetních systémů, clusterovaných storage zařízení, HPC technologií, řešení pro datová centra spolu s profesionálními službami. SGI pomáhá řešit nejnáročnější obchodní i technologické výzvy v uvedených odvětvích. Pro více informací navštivte stránky www.sgi.com.

© 2010 SGI. SGI, ProPack, Altix, Roamer, Octane, Rackable, CloudRack a Origin jsou registrovanými ochrannými známkami nebo obchodními značkami společnosti Silicon Graphics International Corp nebo jejích poboček. Všechny ostatní ochranné známky zde uvedené jsou vlastnictvím příslušných majitelů.

Tato tisková zpráva obsahuje výhledová prohlášení týkající se technologií SGI a technologií třetích stran, jež podléhají určitým rizikům a nejistotám. Tato rizika a nejistoty mohou způsobit, že se mohou skutečné výsledky podstatně lišit od předpokládaných výsledků uvedených v těchto prohlášeních. Čtenář by se proto neměl přehnaně spoléhat na tato prohlášení, která nemohou zaručit budoucí ani současný vývoj. K těmto rizikům a nejistotám patří dlouhodobé programové závazky, plnění třetích stran, výkonnost současných i budoucích produktů, finanční rizika, schopnost integrace a podpory komplexního technologického řešení zahrnujícího více poskytovatelů a uživatelů, jakož i další rizika, která bývají detailně uváděna v nejnovějších zprávách SEC, Komise na kontrolu cenných papírů v USA.