SGI

The Trusted Leader in High Performance Computing

 
SGI oznámila první dodávky systémů Altix® UV 1000

Nejrychlejší, nejškálovatelnější superpočítač se sdílenou pamětí podporuje až 16 TB globálně sdílené paměti v jednom jedinném systému

Fremont, Kalifornie - 1. června 2010 - Společnost SGI (NASDAQ: SGI), světový lídr v oblastech HPC a řešení pro datová centra, oznámila, že odeslala první kompletní zásilku systému Altix UV 1000, které jsou plně funkční pro využití v oblasti HPC (high performance computing). Mezi prvními, kteří budou profitovat ze systému altix UV jsou vedoucí vědecko-výzkumné instituce jako např. Pittsburgh Supercomputing Center (PSC), Oak Ridge National Laboratory, Leibniz Supercomputing Centre (LRZ), Univeristy of Cambridge a hlavní federální integrátoři, kteří si vybrali Altix UV pro jeho bezprecedentní výkon, škálovatelnost a otevřenou architekturu.

"Tyto dodávky systému Altix UV jsou zásadním milníkem pro naše zákazníky i SGI," uvedl Mrk J. Barrenechea, SGI CEO. "Platforma Altix UV je tvárná dle zákaznických požadavků na instalaci této nové generace výpočtů, která zvládá ty nejnáročnější úlohy, včetně tradičního HPC, databází, I/O a počítačové bezpečnosti."

Altix UV dosahuje bezkonkurenční škálovatelnosti až 2.048 jader spolu s architektonickým provisioningem až pro 262.144 jader a podporuje až 16 TB sdílené paměti v jedné jedinné instanci. Altix UV podporuje NUMAlink® 5, vysokorychlostní propojení (15 GB/s) od SGI a MPI Offload Engine (MOE) akceleraci pro dosažení jedinečného výkonu. Altix UV je ideální pro otevřené, na míru šité i komerční HPC aplikace, enterprise databáze, stejně jako pro škálovatelné I/O, analýzu dat i využití pro počítačovou ochranu.

"Jako jeden z prvních uživatelů systému Altix UV jsme nadšení, že můžeme nadále spolupracovat s SGI a prozkoumat mnoho nových výpočetních možností, které jsou nyní dostupné vědecké komunitě díky tomuto uvedení.," sdělil Michael Levine, ředitel pro vědu Pittsburghského superpočítačového centra. "Produktová řada Altix UV umožňuje bezkonkurenční škálovatelnost a výkon pro náročné, paměť sdílející aplikace a významně rozšiřuje škálu HPC výpočetních možností."

Altix UV je postaven na standardních technologiích od Intel® Xeon® přes Linux®. Architektura x86 využívá nejnovější procesory Intel® Xeon® series 7500 a podporuje operační systémy Novell® SUSE® neb Red Hat® Linux® bez nutnosti dodatočných úprav.

"Supercomputingová centra vyžadují výjimečný výkon při mnoha druzích pracovního zatížení. Dodáním systémů Altix UV rozvinula společnost SGI škálovatelnost, kapacitu paměti i efektivitu výkonu procesorů Intel® Xeon® 7500 series a uspokojí tak širokou škálu požadavků HPC aplikací," uvedl Richard Drarcott, generální manažer pro HPC společnosti Intel. "Abychom dosáhli něčeho takového, Intel úzce technicky spolupracoval s firmou SGI a jsme nyní nadšeni, že vidíme tento produkt na trhu."

Pro dosažení konzistentního uživatelského prostředí je komplexní softwarový balík od SGI pro správu a výkon dostupný na všech systémech Altix UV. Pro více informací navšivte stránky www.sgi.com/AltixUV.

O SGI
SGI® je vedoucím dodavatelem škálovatelných výpočetních systémů, clusterovaných storage zařízení, HPC technologií, řešení pro datová centra spolu s profesionálními službami. SGI pomáhá řešit nejnáročnější obchodní i technologické výzvy v uvedených odvětvích. Pro více informací navštivte stránky www.sgi.com.

© 2010 SGI. SGI a Altix jsou registrovanými ochrannými známkami nebo obchodními značkami společnosti Silicon Graphics International Corp nebo jejích poboček. Všechny ostatní ochranné známky zde uvedené jsou vlastnictvím příslušných majitelů.

Tato tisková zpráva obsahuje výhledová prohlášení týkající se technologií SGI a technologií třetích stran, jež podléhají určitým rizikům a nejistotám. Tato rizika a nejistoty mohou způsobit, že se mohou skutečné výsledky podstatně lišit od předpokládaných výsledků uvedených v těchto prohlášeních. Čtenář by se proto neměl přehnaně spoléhat na tato prohlášení, která nemohou zaručit budoucí ani současný vývoj. K těmto rizikům a nejistotám patří dlouhodobé programové závazky, plnění třetích stran, výkonnost současných i budoucích produktů, finanční rizika, schopnost integrace a podpory komplexního technologického řešení zahrnujícího více poskytovatelů a uživatelů, jakož i další rizika, která bývají detailně uváděna v nejnovějších zprávách SEC, Komise na kontrolu cenných papírů v USA.