SGI

The Trusted Leader in High Performance Computing

 
SGI oznámila širokou podporu nové platformy AMD® Opteron™ 4000 Series

Nejnovější procesory jsou nyní dostupné napříč serverovými řadami SGI

Fremont, Kalifornie - červenec 2010 - Společnost SGI (NASDAQ: SGI), světový lídr v oblastech HPC a řešení pro datová centra, oznámila podporu platformy AMD® Opteron™ 4000 Series napříč serverovými platformami SGI. Nové servery od firmy SGI, které využívají procesorovou technologii AMD Opteron 4100 Series, jsou velmi důležité zejména pro zákazníky, kteří vyžadují vysoký výkon při co nejmenší spotřebě elektrické energie.

Už od prvního dne uvedení procesorů AMD Opteron 4100 Series jsou nabízeny ve čtyřech nových serverových modelech SGI® CloudRack® a Rackable™, jež mohou být nainstalovány v racích jako tradiční datové centrum nebo v modulárním datovém centru ICE Cube®. Procesory AMD Opteron 4100 Series nabízí výraznou úsporu elektrické energie ve srovnání s předešlou generací. Tato procesorová vylepšení perfektně doplňují všeobecnou serverovou ekologickou strategii společnosti SGI.

"Jsme potěšeni, že můžeme rozšířit podporu AMD Opteron napříč produktovými řadami serverů i datových center," uvedl Rick Chapek, viceprezident hardwarového vývoje společnosti SGI. "Naše servery, které využívají procesory AMD Opteron 4100 Series poskytnou zákazníkům možnost nových úrovní škálovatelnosti, výkonnosti a poměru cena/výkon na watt."

Nové modely serveru CloudRack maximalizují výpočetní jadernou hustotu bez nutnosti obětovat lokální storage kapacitu. Každý oddíl systému CloudRack podporuje jeden nebo dva dvouprocesorové uzly a až osm 3,5 palcových disků. Nové modely serverové řady Rackable™ jsou dostupné jak ve výšce 1U, tak i 2U s poloviční hloubkou a podporují až 1.104 jader na kabinet velikosti 46U a také zlepšují schopnosti I/O pomocí až pěti rozšiřujících slotů a deseti 2,5 palcových hot-swap disků na server.

"AMD si váží silného partnerství s firmou SGI a příležitosti, které toto partnerství přináší v podobě využití prodejního kanálu a nabídky světově nejúspornějšího procesoru z pohledu spotřeby na jádro," sdělil Patrick Patla, viceprezident a generální manažer divize serverů společnosti AMD (NYSE: AMD). "Platforma AMD 4000 Series může zákazníkům SGI přinést výhody v podobě výjimečné hodnoty bezkonkurenčně nejflexibilnější platformy, která se snadno přizpůsobí.

Dostupnost.
Serverové platformy SGI podporující procesory AMD Opteron 4100 Series jsou okamžitě dostupné. Pro více informací navštivte stránky: www.sgi.com/amd.

O SGI
SGI® je vedoucím dodavatelem škálovatelných výpočetních systémů, clusterovaných storage zařízení, HPC technologií, řešení pro datová centra spolu s profesionálními službami. SGI pomáhá řešit nejnáročnější obchodní i technologické výzvy v uvedených odvětvích. Pro více informací navštivte stránky www.sgi.com.

© 2010 SGI. SGI, CloudRack, ICE Cube a Rackable jsou registrovanými ochrannými známkami nebo obchodními značkami společnosti Silicon Graphics International Corp nebo jejích poboček. Všechny ostatní ochranné známky zde uvedené jsou vlastnictvím příslušných majitelů.

Tato tisková zpráva obsahuje výhledová prohlášení týkající se technologií SGI a technologií třetích stran, jež podléhají určitým rizikům a nejistotám. Tato rizika a nejistoty mohou způsobit, že se mohou skutečné výsledky podstatně lišit od předpokládaných výsledků uvedených v těchto prohlášeních. Čtenář by se proto neměl přehnaně spoléhat na tato prohlášení, která nemohou zaručit budoucí ani současný vývoj. K těmto rizikům a nejistotám patří dlouhodobé programové závazky, plnění třetích stran, výkonnost současných i budoucích produktů, finanční rizika, schopnost integrace a podpory komplexního technologického řešení zahrnujícího více poskytovatelů a uživatelů, jakož i další rizika, která bývají detailně uváděna v nejnovějších zprávách SEC, Komise na kontrolu cenných papírů v USA.