SGI

The Trusted Leader in High Performance Computing

 
SGI® Altix® UV 1000 je světově nejvýkonějším Enterprise Java systémem

Altix® UV 1000 rozbíjí dosavadní výkonnostní rekord SPEC®; Java na něm běží o 82% rychleji než na nejbližším konkurenčním systému

Fremont, Kalifornie - červenec 2010 - Společnost SGI (NASDAQ: SGI), světový lídr v oblastech HPC a řešení pro datová centra, oznámila, že systém SGI Altix UV 1000 si připsal na své konto dva světové rekordy, jednak výkonnostní rekord benchmarku nazvaného Standard Performance Evaluation Corporation SPECjbb2005® a jednak v odvětví standardního měření výkonu aplikací typu Java. Altix UV 1000 tak snadno překonal systémy od společností Fujitsu, Oracle/Sun, ScaleMP a HP.

Systém Altix UV překonal své nejbližší konkurenty ve dvou základních parametrech: propustnosti (obchodní operace za sekundu čili BOPS) a výkonu Java Virtual Machine (JVM). Celkové výsledky SPECjbb2005 jsou vystaveny na stránkách www.spec.org.

  • SGI Altix UV 1000 s 256 jádry a 128 JVM porazil ScaleMP, svého nejbližšího konkurenta, ve výkonnosti aplikace Java o 82% s propustností BOPS 12,665,917 za použití Oracle JRockit.
  • SGI Altix UV 1000 s 256 jádry porazil systémy společností Fujitsu/Sun, svých nejbližších konkurentů, o 60% s výkonem BOPS 2,818,350 BOPS při Oracle Java HotSpot JVM.

Navíc, při běhu systému SGI Altix UV 1000 s pouhými 48 jádry a jedinou instancí Oracle JavaHotSpot JVM bylo dosaženo výsledku 1,080,399 BOPS, nejmenší konfigurace systému tedy dosáhla propustnosti vyšší než milion jednotek BOPS.1

"Nebývalý výkon systému Altix UV přináší obchodní výhody pro širokou škálu více-úrovňových enterprise aplikací založených na typu Java Virtual Machine," uvedl Christian Tanasescu, viceprezident softwarového vývoje společnosti SGI. "Systém umí snadno škálovat všemi směry v závislosti na obchodních požadavcích a tento jedinečný výsledek benchmarku SPECjbb2005 dokazuje, že Altix UV může být vedoucím systémem na poli Internetu."

Dosažené hodnoty propustnosti a škálovatelnosti prokazují schopnosti systému Altix UV udržet vysoký počet současně připojených uživatelů vykonávajících transakce i přes zvyšující se objem dat. Aplikace, které mohou profitovat z tohoto předvedeného výkonu zahrnují mimo jiné Internet, obchodní a finanční aplikace, online aukce, sociální sítě, webovou poštu, wiki weby, ERP a CRM aplikace od společností SAP či Oracle.

Bylo použito dvou konfigurací systému Altix UV 1000. Jeden server byl poháněn 32-ma osmijadernými procesory Intel® Xeon® X7560 a druhý 8-mi šestijadernými procesory Intel® Xeon® X7542. Na serverech řady Altix UV běžely vysoce výkonné aplikace Oracle JRockit® 6.0 a Oracle Java HotSpot® 6.0 Java Virtual Machines (JVMs).

"Společnost SGI nadále pokračuje v agresivním posunu hranice výkonu prostřednictvím řady systémů Altix UV založených na procesorech Intel® Xeon® 7500 jak bylo prokázáno rekordními výsledky benchmarku SPEC," sdělil Rajeeb Hazra, generální manažer vysoce výkonného počítání společnosti Intel. "Intel a SGI úzce spolupracovali na rozvoji systému Altix UV a jsme rádi, že naše společné úsilí přináší nové úrovně výkonnosti zákazníkům, kteří užívají aplikace Java."

Na trhu roste potřeba spolu s aplikacemi typu Java, které jsou základní součástí většiny společností, po spolehlivých, škálovatelných serverech v konfiguracích entry-level, mid-range i high-end. Systém Altix UV umožňuje organizacím, pro každou jejich úroveň, rozšíření infrastruktury bez dramatického zvýšení serverových zdrojů.

  • Obchodní aplikace mohou využít single JVM ke škálování na mnoha jádrech systému Altix UV 1000 a zároveň využívat výhody zjednodušené administrace operací na jedné jediné instanci operačního systému Linux®.
  • Podniky mohou spoléhat na jediný server Altix UV, který zvládne podporovat několik obchodních transakcí nebo hromadných operací. Se zvyšující se potřebou dávkového zpracování mohou entry-level a mid-range servery škálovat za použití několika JVM, aby tak uspokojily rostoucí poptávku.

Díky schopnosti škálovat všemi směry mohou organizace využít flexibility systému Altix UV, i jeho architektury umožňující vysokou propustnost, pro běh obou typů obchodních aplikací jak distribuovaných, tak i těch paměťově náročných. Systém Altix UV efektivně škáluje (scale-out) při běhu několika JVM, které požadují škálování k udržení rychlejších časů odezvy pro webové aplikace. Altix UV škáluje (scale-up) i s jedinou instancí JVM na vícejaderném, velkém SSI (single system image), což z něj činí ideální platformu pro multi-threaded Java aplikace.

Altix UV je dostupný jako malý i střední systém nebo hustě nakonfigurovaný vysoce výkonný server. Altix UV je postaven na jedinečné architektuře sdílené paměti od SGI, která umožňuje udržení ještě rozsáhlejších databází přímo v paměti a zajišťuje rychlý přístup k datům pro optimální aplikační výkon.

O SGI
SGI® je vedoucím dodavatelem škálovatelných výpočetních systémů, clusterovaných storage zařízení, HPC technologií, řešení pro datová centra spolu s profesionálními službami. SGI pomáhá řešit nejnáročnější obchodní i technologické výzvy v uvedených odvětvích. Pro více informací navštivte stránky www.sgi.com.

© 2010 SGI. SGI je registrovanou ochrannou známkou společnosti Silicon Graphics International Corp, nebo jejích poboček. Všechny ostatní ochranné známky zde uvedené jsou vlastnictvím příslušných majitelů.

SPEC® a SPECjbb2005® jsou registrovanými ochrannými známkami společnosti Standard Performance Evaluation Corporation (SPEC).

1Konkurenční výsledky benchmarku SPECjbb2005 pro systémy se 128+ jádry jsou dostupné na webu www.spec.org ke dni 16. července 2010.