SGI

The Trusted Leader in High Performance Computing

 

SGI oznamuje uvedení nové, vysoce výkonné storage platformy

SGI® InfiniteStorage 16000 zrychluje aplikace díky extrémnímu výkonu IOPS a propustnosti. Exceluje v transakčních a nestrukturovaných datových prostředích

Fremont, Kalifornie - 21. září 2010 - Společnost SGI (NASDAQ: SGI), ověřený lídr v oblasti technických výpočtů, oznámila uvedení SGI InfiniteStorage 16000, nejnovější generace vysoce výkonné platformy pro ukládání dat, která cílí na prostředí s kombinovaným pracovním zatížením.

SGI InfiniteStorage 16000 je nejnovějším přírůstkem do rodiny produktů SGI InfiniteStorage, poskytuje optimální, kombinované vstupně-výstupní (I/O) možnosti ve formě extrémně škálovatelné platformy s vysokou hustotou dat. Dnes spadají storage systémy převážně do dvou kategorií. Ty, které jsou optimalizovány pro náhodné, vstupně-výstupní operace za sekundu tzv. IOPS (Input/Output Operations Per Second) nebo ty, které jsou optimalizovány z hlediska propustnosti. Systém SGI InfiniteStorage 16000 je první vysoce výkonnou platformou, která je optimalizována pro oba případy jak hustotu, tak i IOPS a představuje všestrannou platformu pro různorodou pracovní zátěž.

"Dramatický nárůst nestrukturovaných dat s sebou přinesl zvýšení komplexity uživatelských požadavků jak pro "file, tak i block-based" storage," uvedl Jose Reinoso, víceprezident pro storage technologie společnosti SGI. "SGI InfiniteStorage 16000 zjednodušuje řešení tím, že umožňuje jak extrémní propustnost, tak IOPS, a navíc je tento systém škálovatelný a energeticky účinný."

Systémy pro ukládání dat i servery musí být v současné době schopny reagovat na mnoho-vláknové , vstupně-výstupní procesy tím, že poskytnou transakčně optimalizovanou, extrémní šířku pásma úložného systému a současně vysokou propustnost. Sloučením těchto nepřekonaných úrovní šířky pásma i IOPS, poskytuje SGI InfiniteStorage 1600 souhrnný komplex, který lze snadno uvést do provozu a splňuje potřeby nejnáročnějších nestrukturovaných a transakčně založených prostředí.

Spolu s pokračujícím, dramatickým růstem hustoty a výkonu u platforem určených pro technické výpočty, se také v rostouci míře transformovali vstupně-výstupní požadavky na propustnost a vysoký počet IOPS," sdělila Natalya Yezhkova, ředitelka výzkumu storage systémů společnosti IDC. Díky SGI InfiniteStorage 16000 nabízí SGI zákazníkům schopnost zajistit na vysoké úrovní obojí v podobě velmi flexibilní platformy."

SGI InfiniteStorage 16000 poskytuje výkon až 10GB/s pro zápis i čtení, až jeden milion IOPS operací, so schopností řídit až 2,4 petabyty storage na prostoru pouhých dvou kachliček (plochy standardního racku) datového centra. Mezi další vlastnosti patří souborový i aplikační hosting, active/active redundantní provedení, zrcadlení cache-paměti, podpora mnoha RAID úrovní a SSD, SAS a SATA disků, inteligentní block striping, ochrana dat SATAssure, úsporné režimy, 8Gb Fibre Channel a možnost 40 Gb InfiniBand host-port.

Dostupnost
Platforma SGI InfiniteStorage 16000 je okamžitě dostupná. Pro více informací navštivte stránky www.sgi.com/is16000.

O SGI
SGI® je vedoucím dodavatelem škálovatelných výpočetních systémů, clusterovaných storage zařízení, HPC technologií, řešení pro datová centra spolu s profesionálními službami. SGI pomáhá řešit nejnáročnější obchodní i technologické výzvy v uvedených odvětvích. Pro více informací navštivte stránky www.sgi.com.

© 2010 SGI. SGI je registrovanou ochrannou známkou společnosti Silicon Graphics International Corp nebo jejích poboček. Všechny ostatní ochranné známky zde uvedené jsou vlastnictvím příslušných majitelů.