SGI

The Trusted Leader in High Performance Computing

 

SGI představuje výpočetní platformu SGI Prism™ XL určenou pro počítání s použitím akcelerátorů

Zákazníci mohou nasadit desítky petaflopů a využít jednoduchosti platformy x86

FREMONT, Kalifornie - 15. listopadu 2010 - Společnost SGI (NASDAQ: SGI), ověřený lídr v oblasti technických výpočtů, představila platformu SGI Prism™ XL, převratný nový produkt pro vysoce výkonné výpočty (HPC) s použitím akceleratorů. Platforma SGI Prism XL byla postavena za účelem maximálního využítí škálování a rychlosti akcelerátorů, které umožňují uživatelům škálovat v řádech teraflopů nebo až do desítek petaflopů. Společnost SGI rovněž uvedla architekturu SGI® STIX™, základní stavební kámen pro SGI Prism XL. Architektura SGI STIX upouští od bladeu a přesouvá se k jednotce nazvané "zásuvný modul" (angl. stick) jako továrnímu standardu a zároveň zrychluje tempo výpočtů až do úrovně exascale.

SGI Prism XL se může pochlubit extrémní hustotou. Zatímco procesory x86 mohou vyžadovat až stovky racků, aby dodaly petaflop výpočetního výkonu, SGI Prism XL nabízí podobný výkon a rozsah v jednom jedinném racku, a dokonce, výkonu 20-ti petafllopů s dvojitou přesností může být dosaženo při méně než stovce racků. To představuje snížení prostorové plochy zařízení 100 ku 1 a až 30-ti procentní snížení celkových nákladů na vlastnictví.

"SGI Prism XL umožní zákazníkům využít sílu akcelerátorů. Uvedením tohoto produktu jsme dovršili naše vypočetní řady architektur: scale-out, reprezentovanou řadou Rackable™ a Altix® ICE, scale-up, zastoupenou systémy Altix® UV a architekturu s akcelerátory v podobě platformy SGI Prism XL, "uvedl Mark J. Barrenechea, SGI CEO. "Technické výpočetní aplikace vyžadují širší škálovatelnost a rychlost než obchodní aplikace a SGI Prism XL představuje novou generaci aplikací využívajícich akcelerátory a umožňuje tak zákazníkům dosáhnout úrovně škálovatelnosti a rychlosti, které byly dříve nemyslitelné."

Otevřená a škálovatelná platforma Prism XL je postavena na nové architektuře SGI STIX, která je založena na PCIe infrastruktuře pro připojení akcelerátorů. Podporuje nejnovější akcelerační karty od firem NVIDIA, AMD a Tilera, a PCIe karty až do 300W. Architektura STIX poskytuje uživatelům novou úroveň flexibility s podporou nových možností akceleratorů a 'systémů na čipu' (system on chip = SoC), které očekáváme v blízké budoucnosti.

V rámci architektury STIX, Prism XL používá "zásuvný modul" jako integrální celek, a každý modul obsahuje dva 'díly' v plné délce i plné výšce slotů PCIe gen 2 s 16-ti sloty a jedno-socketovou základní desku AMD 4100. Každý díl obsahuje až dva 2,5" SATA disky a dvě 1,8" SSD disky, které umožňují uložení až 4 TB na jeden zásuvný modul. Architektura STIX má jedinečnou modularitu a obsahuje vestavěné větráky i samodetekci napájení pro určování změn a udržování jednotky v chodu v téměř jakémkoli prostředí.

"Inovace typu Prism XL nadále odlišuje SGI od ostatních, říká Steve Conway, viceprezident pro výzkum vysoce výkonného počítání ze společnosti IDC." SGI nadále využívá svých hlubokých zkušeností z oblasti HPC, aby tak vytvořila moderní, diferencované platformy, které poskytují zákazníkům novou úroveň schopností pro technické výpočty. IDC očekává, že SGI bude i nadále významně přispívat v boji za to, aby se multi-petaflopové a exaflopové systémy staly pro koncové uživatele produktivnějšími."

Počítání s akceleratory může generovat obrovské množství dat. Výměna a spolupráce na těchto datech napříč rozsáhlým systémem často vyžaduje bohatou síťovou strukturu. Každý díl Prism XL obsahuje PCIe gen.2 s 8-mi sloty pro různé možnosti propojení. Od prvního uvedení jsou podporovány single-port nebo dual-port Mellanox ConnectX-2 karty, což umožňuje až dvě plné šířky pásma a topologii fat-tree s Infinibandem o rychlosti 40 Gb/s.

"Heterogenní platformy společnosti SGI jako je Prism XL jsou směrem, kterým se ubírá budoucnost v oblasti HPC a umožňují zákazníkům dosáhnout optimální výpočetní hustoty a efektivity," sdělila Patricia Harrell, ředitelka HPC a FireStream společnosti AMD. Výpočetní akcelerátory "AMD FireStream™ a SGI Prism XL budou skvělou kombinací pro výpočetně náročné aplikace."

"Procesor Tilera se skvěle hodí pro aplikace kde je klíčová maximalizace výkonu při minimální spotřebě energie," řekl Ken Way, viceprezident pro celosvětový prodej společnosti Tilera. "SGI Prism XL nabídne zákazníkům jedinečnou platformu pro využití procesorů Tilera."

Architektura otevřeného softwaru
SGI Prism XL bude podporovat CentOS 5.5 a RedHat RHEL 5.5. Softwarový balík SGI® Management Center (PDF) slouží jako řídící vrstva spolu s Altair PBSpro GPU-ready pro plánování zdrojů. SGI Management Center umožní zákazníkům propojit hybridní prostředí skládající se ze systémů Altix UV, Altix ICE, Rackable a Prism XL v rámci jednotného rozhraní pro správu.

Dostupnost a cena
SGI Prism XL bude k dispozici v prosinci 2010. Ceny jsou dostupné na vyžádání. Pro více informací navštivte stránky www.sgi.com/PrismXL.

O SGI
Společnost SGI, ověřený lídr v odvětví technických výpočtů, pomáhá zákazníkům řešit jejich nejnáročnější obchodní i technologické výzvy. Pro více informací navštivte stránky www.sgi.com.

© 2010 SGI. SGI Prism, STIX, Altix a Rackable jsou registrované ochranné známky nebo obchodní značky společnosti Silicon Graphics International Corp nebo jejích poboček ve Spojených státech amerických a/nebo v ostatních zemích. Všechny ostatní ochranné známky zde uvedené jsou vlastnictvím příslušných majitelů.