SGI

The Trusted Leader in High Performance Computing

 

SGI® Altix® UV škáluje technologii Microsoft® Windows Server® na její maximum

FREMONT, Kalifornie - Společnost SGI (NASDAQ: SGI), ověřený lídr v oblasti technických výpočtů, oznámila svým zákazníkům možnost nasazení standardního operačního systému Windows Server® 2008 R2 a dalších aplikací založených na systému Windows, které nyní škálují až do (rozsahu) 256 (fyzických) jader a 2 TB paměti. Zákazníci nyní mohou díky SGI škálovat technologií od společnosti Microsoft až na 260 procent.

SGI Altix UV je okamžitě dostupný a využívá standardní procesory Intel® Xeon®, certifikovaný systém Microsoft-Windows Server bez nutnosti dodatečných instalací, další aplikace založené na Microsoftu, Microsoft SQL Server a nástroje určené pro datové sklady a dolování dat postavené na aplikací Business Intelligence Development Studio. Se systémem Windows Server nabízí nyní Altix UV čtyřikrát vyšší škálovatelnost než nejlepší Windows Server platforma od společnosti HP a 2,6 krát vyšší než nejlepší Windows Server platforma od firmy IBM. Zákazníci již nejsou omezeni jen na IBM nebo HP, pokud jde o škálování jejich zásadních vývojových dat nebo o výpočetně náročné úlohy.

"Naše technologické partnerství se společností Microsoft a Intel přináší výsledky," řekl generální ředitel společnosti SGI Mark J. Barrenechea. "Budeme pokračovat v naší práci na společném vývoji se společností Microsoft a Intel, a těšíme se na další rozšíření těchto mission-critical technologií."

Systém Altix UV 1000 s 256 jádry procesorů Intel® Xeon® řady 7500 a 2 TB paměti je certifikovaný pro běh standardní aplikace Windows Server 2008 R2 a má čtyři krát větší škálovatelnost x86 architektury než HP a 2,6 krát větší škálovatelnost než IBM. Podrobnosti jsou uvedeny v tabulce níže, kterou jsme získaly na www.windowsservercatalog.com:

Prodejce Platforma Architektura Počet jader
SGI UV 1000 Intel x86 256
IBM* X3950 M2 Intel x86 96
HP** Proliant DL980 G7 Intel x86 64

"Firmy SGI a Intel mění dynamiku mission-critical výpočtů," uvedla Pauline Nist, generální manažerka pro mission-critical výpočty společnosti Intel. "Díky kombinaci výkonu procesoru Intel Xeon s vysoce výkonným systémem SGI Altix UV, škálování výpočetní x86 architektury je nyní realitou pro oddělení IT kde hledají alternativy k nákladným a proprietárním RISC-ovým a mainframe architekturám."

Díky dostupnosti systému Windows Server 2008 R2 na platformě Altix UV, která je nejrychlejším a nejvíce škálovatelným počítačem se sdílenou pamětí, je nyní k dispozici celá škála aplikací Windows, včetně Microsoft SQL Server 2008 R2 s nástroji pro datové sklady a dolování dat, které jsou součástí aplikace Business Intelligence Development Studio. Toto řešení umožňuje uživatelům rozšířit možnosti podnikání, analytické a simulační schopnosti prostřednictvím využití jeho velké paměti. Výsledkem je možnost analyzovat větší množství dat a více obchodních rozhodnutí, které je možné učinit v reálném čase.

Dostupnost
Pro informace o produktu Altix UV a dalších SGI platformách s Windows Server 2008 R2 naleznete na www.sgi.com/microsoft.

O SGI
Společnost SGI, ověřený lídr v odvětví technických výpočtů, pomáhá zákazníkům řešit jejich nejnáročnější obchodní i technologické výzvy. Pro více informací navštivte stránky www.sgi.com.

© 2011 SGI. SGI a Altix jsou registrované ochranné známky nebo obchodní značky společnosti Silicon Graphics International Corp. nebo jejích poboček ve Spojených státech amerických a/nebo dalších zemích. Všechny ostatní ochranné známky zde uvedené jsou majetkem jejich příslušných vlastníků.

* Údaje k certifikaci firmy IBM jsou k dispozici zde.

** Údaje k certifikaci firmy HP jsou k dispozici zde.