SGI

The Trusted Leader in High Performance Computing

 

SGI® Altix® UV, založený na procesorech řady Intel® Xeon® E7, přináší až o 35% vyšší výkon

FREMONT, Kalifornie - duben 2011 - Společnost SGI (NASDAQ: SGI), ověřený lídr v oblasti technických výpočtů, oznámila zvýšení výkonu (rychlosti) až o 35% u serverové řady SGI Altix UV založené na procesorech řady Intel® Xeon® E7, což vyústilo ve čtyři nové světové rekordy v benchmarkových testech (1). Zároveň je na serverech SGI® Altix® UV k dispozici plná podpora procesorů řady Intel® Xeon® E7 (s původním kódovým označením "Westmere-EX").

Systém Altix UV, nejrychlejší a nejvíce škálovatelnou výpočetní platformu se sdílenou pamětí, si již vybralo mnoho společností pro jeho vynikající výkon, standardizovanou obsluhu a snadné použití. S novým procesorem řady Intel® Xeon® E7 přináší Altix UV lepší funkce pro správu složitých, pracovních úloh jako je správa rozsáhlých databází, odhalování podvodů, zpracování signálu, analýzy v reálním čase a komplexní vědecké a technické simulace.

"Systém Altix UV se stal pro vývojáře a uživatele standardem v poskytování možnosti činit rychlejší a lépe informovaná mission-critical obchodní rozhodnutí na základě úplnějších údajů," uvedl CTO společnosti SGI Dr. Eng Lim Goh. "Včleněním robustnějších procesorů Intel® Xeon® E7 představuje Altix UV platformu, která je založena na otevřených standardech, a která je bezkonkurenční z hlediska výkonu."

Prostřednictvím systému Altix UV mohou být plně využity důležité, nové funkce procesorů řady Intel® Xeon® E7 a to do té míry, do jaké nemůže dosáhnout žádná jiná výpočetní platforma:

  • Podpora plného rozsahu 256 soketů pro nejvýkonnější 130-ti wattové procesory
  • včetně procesoru Xeon® E7-4870 s 10 jádry, který běží na frekvenci 2,4 GHz a Xeon® E7-8837 s 8 jádry na frekvenci 2,66 GHz.
  • Intel® Advanced Encryption Standard pro ultra bezpečné zpracování.
  • Další funkce spojené se spolehlivostí a výkonem.

Škálovatelnost a vedoucí výkon systému Altix UV
Rodina produktů Altix UV je jedinečná svou škálovatelností s podporou až 2.048 jader Intel® Xeon® (4096 vláken) a 16 terabytů sdílené paměti v jednom jediném systému. Na systému Altix UV běží zcela neupravované operační systémy Novell® SUSE® nebo Red Hat® Linux®. Podpora pro standardní Windows® Server R2 2008 je nyní také k dispozici. Navíc SGI předložila výsledky výkonu odpovídající světovým rekordům, které ukazují rychlost platformy Altix UV s procesory řady Intel® Xeon E7. Tyto benchmarky dokládají až 35-ti procentní zvýšení výkonu v porovnání s předchozí generací procesorů na systému Altix UV.

"Koncoví zákazníci vyžadují výrazné zlepšení výkonu a rychlejší reakce napříč různorodými, datově náročnými, pracovními úlohami," řekl Boyd Davis, viceprezident a generální manažer Data Center Group Marketing společnosti Intel. "Ať se jedná o HPC, business intelligence, datové sklady a jiné, do všech těchto odvětví dodávají společnosti SGI a Intel systémy Altix UV založené na nových, inovativních procesorech řady Intel® Xeon® E7."

Dostupnost
Produktová řada Altix (modely UV 10, UV 100 a UV 1000) s plnou podporou procesorů Intel® Xeon® E7 je okamžitě dostupná. Pro více informací navštivte stránky www.sgi.com/altixuv.

O SGI
Společnost SGI, ověřený lídr v odvětví technických výpočtů, pomáhá zákazníkům řešit jejich nejnáročnější obchodní i technologické výzvy. Pro více informací navštivte stránky www.sgi.com.

© 2011 SGI. SGI a Altix jsou registrované ochranné známky nebo obchodní značky společnosti Silicon Graphics International Corp. nebo jejích poboček ve Spojených státech amerických a/nebo dalších zemích. Všechny ostatní ochranné známky zde uvedené jsou majetkem jejich příslušných vlastníků.

(1) Dosažené světové rekordy v benchmarkových testech jsou uvedeny v tabulce níže:

SPEC® a názvy benchmarků SPECint® a SPECfp® jsou registrované ochranné známky společnosti Standard Performance Evaluation Corporation. Výše uvedené konkurenční výsledky benchmarků odrážejí výsledky publikované na www.spec.org k dubnu 2011. Pro nejnovější výsledky benchmarků SPECint® a SPECfp® navštivte stránky www.spec.org.