SGI

The Trusted Leader in High Performance Computing

 

SGI oznámila rozsáhlou modernizaci produktových řad Rackable a CloudRack

Vylepšení zahrnují předkonfigurovanou serverovou podporu Hadoop

FREMONT, Kalifornie - květen 2011 - Společnost SGI (NASDAQ: SGI), ověřený lídr v oblasti technických výpočtů, oznámila, že nyní nabízí pro datově náročné úlohy předkonfigurovaná řešení pro flexibilní a energeticky účinné serverové řady SGI® Rackable™ a SGI® CloudRack™ C2. Tato řešení podporují aplikační vrstvu Hadoop a mohou být navržena a postavena s procesory dle zákazníkova výběru.

"Hadoop je otevřený, programový framework, který je využíván v souvislosti s datově náročnými operacemi a nyní nabývá na popularitě," uvedl Bill Mannel, viceprezident produktového marketingu společnosti SGI. "SGI nabízí jedinečnou kombinaci ekologického hardwaru, otevřeného softwaru a odborných služeb a podpory, což z firmy SGI činí pro zákazníky Hadoop ideální volbu. Nedávno jsme dokončili výstavbu velkého Hadoop clusteru v našem výrobním závodě v Chippewa Falls ve Wisconsinu, kde jsme zákazníkovi poskytli vlastní software pro správu a umožnili mu použít a testovat systém zatímco jeho datové centrum bylo dokončováno."

Kromě datově náročných řešení nabízí SGI další předkonfigurovaná řešení pro vysokofrekvenční nebo algoritmické obchodování, distribuci webového obsahu, cloud storage, vysoce výkonné akademické výpočty a internetové sociální sítě. Společnost SGI a její klíčoví zákazníci z oblasti cloudu, z národních superpočítačových center, z finančního odvětví a z národních obranných institucích pracují společně na vybudování takových řešení z nejlepších komponent, které jsou na trhu k dispozici. Nyní může jakýkoli zákazník na světě využít již dokončené práce a nasadit takové řešení rychle do provozu a využit těchto robustních a osvědčených konfigurací.

"Existuje široké spektrum datově náročných problémů jak v oblasti vládního sektoru, tak i v akademické nebo komerční sféře a všechna tato odvětví potřebují výkonná řešení," sdělil Steve Conway, viceprezident pro HPC výzkum společnosti IDC. "Mezi takové náročné úkoly patří například odhalování podvodů, finanční a ekonomické modelování, objevování nových léčiv a epidemiologie, modelování vývoje počasí a klimatu, průzkum ložisek ropy, správa elektrických sítí a mnoho dalších. SGI nabízí produkty s rozsáhlou paměti a silnými funkcemi v oblasti I/O (vstup/výstup), které jsou účelově postaveny právě tak, aby vynikly při datově náročných úlohách, stejně jako jejich protějšky v oblasti náročných výpočtů."

Tato řešení využívají nové technologie v serverových řadách SGI Rackable a CloudRack, které byly uvedeny během uplynulého čtvrtletí. Vedoucími technologiemi v oblasti nabídky kabinetů jsou nový SGI "D-Rack," nebo "Destination rack", které konsolidují mnoho původních typů kabinetů do jednotné a vysoce flexibilní konfigurace. Tento nový způsob uložení je založen na 19-palcové šířce a nabízí následující:

  • standardní hloubku a šířku v konfiguraci s teplými a studenými uličkami
  • Inovativní SGI konfiguraci back-to-back s tepelně efektivním, centrálním, komínovým chlazením pro šasi s poloviční hloubkou
  • Vodou-chlazené konfigurace s radiátory namontovanými zezadu
  • Standardní velikost 42U s možností rozšíření až do 48U
  • AC nebo DC konfigurace.

SGI také dokončila zásadní inovaci produktové řady Rackable se standardní i poloviční hloubkou a zmodernizovala celou základní infrastrukturu, aby umožnila host i drive konektivitu SAS až 6 GB/s pro storage server a konfigurace storage EBOD. Tato komplexní vylepšení umožňují zvýšení výkonu modulární efektivity řady D-Rack a Rackable. Navíc nyní řada Rackable plně podporuje nové 3TB disky SATA a poskytuje zvýšenou hustotu aktuálního uspořádání nabízející 2,5 a 3,5 palcový SATA, SAS a SSD disky.

Kromě modernizace šasi nyní SGI podporuje:

  • AC verzi populární serverové platformy CloudRack
  • redundantního napájení (RPS) pro Rackable 2005, 2U server šasi s poloviční hloubkou
  • 24-palcové verze šířky základního racku, podporující konfigurace jak back-to-back, tak i proudění vzduchu.

Dostupnost
Tato předkonfigurovaná řešení jsou k dispozici pro okamžité objednání i doručení.

O SGI
Společnost SGI, ověřený lídr v odvětví technických výpočtů, pomáhá zákazníkům řešit jejich nejnáročnější obchodní i technologické výzvy. Pro více informací navštivte stránky www.sgi.com.

© 2011 SGI. SGI, CloudRack a Rackable jsou obchodní značky nebo registrované ochranné známky společnosti Silicon Graphics International Corp. nebo jejích poboček ve Spojených státech amerických a/nebo dalších zemích. Všechny ostatní ochranné známky zde uvedené jsou majetkem jejich příslušných vlastníků.