SGI

The Trusted Leader in High Performance Computing

 

SGI rozšiřuje podporu pro souborový systém Lustre

SGI využívá svých dlouholetých zkušeností v oblasti storage a nabízí nyní plnou verzi pokrytí End-to-End Lustre

FREMONT, Kalifornie - 9. května 2011 - Společnost SGI (NASDAQ: SGI), ověřený lídr v oblasti technických výpočtů, oznámila, že rozšiřuje svou podporu souborového systému Lustre®, která zahrnuje 3 úrovně podpory a SGI nyní svým zákazníkům poskytuje kompletní end-to-end pokrytí. Lustr je masivní paralelní souborový systém, který je schopen podporovat výpočetní clustery o tisících uzlech a mnoha petabajtech storage kapacity. Kromě třetí úrovně podpory přináší řešení SGI® Lustre® podporu pro scale-out výpočetní prostředí až na úroveň, která odpovídá CXFSTM, což je vysoce výkonný scale-up clusterový souborový systém od SGI.

Jako součást rozvoje své investice do systému Lustre se společnost SGI nedávno připojila k neziskové organizaci OpenSFS, která se specializuje na high-endové, otevřené, souborové systémy. Organizace OpenSFS se nejdříve zaměří na souborový systém Lustre s cílem zvýšit spolupráci a komunikaci požadavků na Lustre mezi vývojáři, a na podporu nové verze systému Lustre, která by odrážela potřeby této skupiny.

"Organizace OpenSFS byla navržena tak, aby vytvořila komunitu kolem open-sourcových, škálovatelných, souborových systémů s cílem další stabilizace systému Lustre a jeho rozšíření pro potřeby nové generace exascalových zařízení," uvedl Norman Morse, prezident a generální ředitel OpenSFS. "Investice firmy SGI do systému Lustre a její účast v této organizaci je cenným příspěvkem k naplňování našich vytyčených cílů."

Zvýšení technické podpory SGI pro Lustre zahrnuje i nedávné uvedení Data Migration Facility (DMF) Direct Archive, který rozšiřuje možnosti DMF v oblasti virtualizace storage vrstev přímo v systému Lustre® i v ostatních POSIX souborových systémech. Otevřením prostředí archivačních vrstev v systému Lustre může být nyní DMF použito jako archivační prostředí pro vysokorychlostní souborové systémy Lustre. Tím dochází k významným nákladovým výhodám při využití vrstvení storage za použití DMF a zároveň dochází ke snížení požadavků na správu, spojenou s tradiční archivací a zálohováním.

"Lustr je jasnou volbou pro mnoho našich zákazníků, kteří nasazují scale-out řešení postavená kolem serverů SGI® Altix® ICE 8400 a SGI® Rackable™," sdělil Jose Reinoso, viceprezident pro vývoj storage společnosti SGI. "Investováním zdrojů do rozšíření modelu naší podpory, který je podobný tomu, co děláme pro scale-up prostředí s CXFS, nabízí nyní SGI kompletní end-to-end pokrytí pro zákazníky systému Lustre, zvyšuje nabídku a poskytuje širší podporu řešení."

Společnost SGI již několik let nabízí úrovně podpory 1 a 2. Poskytováním plné podpory úrovně 3 nyní společnost SGI umožňuje svým zákazníkům rychlejší řešení problémů a vývoje. Díky robustním "scale-out" funkcím souborového systému Lustre je systém používaný v 15 z top 30 superpočítačů na světě. NASA Ames a mnoho dalších velkých zákazníků společnosti SGI z vládní oblasti, odvětví ropy a zemního plynu, i výzkumu jsou závislí na systému Lustre kvůli jejich potřebám škálování.

O SGI
Společnost SGI, ověřený lídr v odvětví technických výpočtů, pomáhá zákazníkům řešit jejich nejnáročnější obchodní i technologické výzvy. Pro více informací navštivte stránky www.sgi.com.

© 2011 SGI. SGI, Altix, CXFS a Rackable jsou obchodní značky nebo registrované ochranné známky společnosti Silicon Graphics International Corp. nebo jejích poboček ve Spojených státech amerických a/nebo dalších zemích. Všechny ostatní ochranné známky výše uvedené jsou majetkem jejich příslušných vlastníků.