SGI

The Trusted Leader in High Performance Computing

 

SGI představuje Infinite Storage 5500 pro vysoký výkon datových řešení

Další generace systému pro ukládání dat dosahuje nové úrovně výkonu, všestrannosti a spolehlivosti

Fremont, Kalifornie a Hamburk, Německo, ISC 2011 - 20. června 2011 - Společnost SGI (NASDAQ: SGI), ověřený lídr v oblasti technických výpočtů, oznámila uvedení SGI® InfiniteStorage (IS) 5500, nové generace storage platformy. Systém IS5500 je postaven na inovativní modulárním designu pro extrémní hustotu a rozšiřitelnost, a nabízí výjimečný výkon pro širokopásmové a náročné vstupně-výstupní aplikace se spolehlivostí na podnikové úrovni.

Systém IS5500 je postaven na osvědčené architektuře, která byla použita již v řadě SGI® InfiniteStorage 5000 a v předchozích generacích vysoce výkonných RAID polí, a využívá bohatého ekosystému softwarových řešení pro ukládání dat od SGI. Výkon a modulární univerzálnost systému IS5500 jej činí ideálním pro aplikace s velkou šířkou pásma jako je plně pohyblivé video, analýzy dat a prostředí VMware® a HyperV™ stejně jako implementace Lustre™ a vysoce výkonné počítání (HPC).

V dnešním IT prostředí se od úložných platforem vyžaduje spolehlivé uložení interních údajů, modulární flexibilita a různé výkonové varianty, aby byly pokryty potřeby jednotlivých aplikací a celých řešení. Chcete-li dosáhnout maximální flexibility u široké škály aplikací, IS5500 umožňuje zkombinovat více typů disků a zásuvných jednotek v jednom škálovatelném systému. V důsledku toho může být systém IS5500 nakonfigurován jako vícevrstvé řešení s mimořádným výkonem na disk za použití menšího počtu disků, a dokáže se také přizpůsobit povaze zákaznických dat, jejich použití a vybrat podle toho nejvhodnější typ disku.

"IS5500 posouvá flexibilitu a spolehlivost na vyšší úroveň," uvedl Jose Reinoso, viceprezident pro vývoj storage zařízení společnosti SGI. " Možnost přesně nakonfigurovat systém podle požadavků zákazníka znamená, že dostanou přesně to, co potřebují z hlediska nákladově nejefektivnější konfigurace. Tímto způsobem může být systém IS5500 přizpůsoben široké škále specifických, aplikačních požadavků."

Systém IS5500 je od základu navržen pro spolehlivost dat, má plně redundantní I/O cesty s automatizovaným zálohováním, dual-active, hot-swap (za běhu vyměnitelné) regulátory a komponenty, zrcadlení dat v cache-paměti se záložní baterií, která je přesunuta na flash, a hardwarový RAID 6 pro maximální výkon. Díky těmto vlastnostem je systém IS5500 ideální pro nejnáročnější datová prostředí.

IS5500 je k dispozici ve třech variantách zásuvných jednotek včetně 12, 24 i maximální varianty 4U s vysokou hustotou modulu se 60-ti disky. Každý zásuvný modul může pojmout dva řadiče nebo může být nakonfigurován jako rozšiřitelná jednotka s kombinací 2,5 " a 3,5" disků s různými možnostmi výkonu a kapacity pro SSD, 15K SAS, 10K SAS a near-line SAS. S hardwarovou podporou šifrování dat na discích a standardem datové integrity T10-PI je systém IS5500 připraven na jakoukoliv situaci.

"Produkty jako IS5500 jsou navrženy tak, aby uspokojily poptávku koncových uživatelů po energetické účinnosti, výkonu a spolehlivosti ve vysoce flexibilním balení," uvedla Natalia Yezhkova, ředitelka výzkumu storage systémů ze společnosti IDC. "Úložné systémy jako je tento, se mohou přizpůsobit různým aplikačním prostředím, a tím pádem se rozšiřuje celkový cílový trh a možnosti použití pro tyto systémy."

Dostupnost a ceny
SGI InfiniteStorage 5500 bude k dispozici od července 2011. Ceny budou předloženy na vyžádání. Pro více informací navštivte stránky www.sgi.com.

O SGI
SGI, ověřený lídr v oblasti technických výpočtů, pomáhá zákazníkům řešit jejich nejnáročnější obchodní i technologické výzvy. Pro více informací navštivte stránky www.sgi.com.

Sledujte SGI na Twitteru (@sgi_corp), na YouTube (youtube.com/sgicorp)a na LinkedIn.

© 2011 SGI. SGI je registrovaná ochranná známka společnosti Silicon Graphics International Corp. nebo jejích poboček ve Spojených státech amerických a/nebo dalších zemích. Všechny ostatní ochranné známky zde uvedené jsou majetkem jejich příslušných vlastníků.