SGI

The Trusted Leader in High Performance Computing

 

Společnost SGI představila pátou generaci výkonného výpočetního systému Altix ICE

Systém s výjimečnou hustotou výpočetního výkonu založený na FDR InfiniBandu s nejnovějšími procesory řady Intel® Xeon®

Fremont, Kalifornie - červen 2011 - Společnost SGI (NASDAQ: SGI), ověřený lídr v oblasti technických výpočtů, představila nejnovější generaci vysoce flexibilních systémů SGI® Altix® ICE s integrovanou blade architekturou založenou na nejnovějších procesorech řady Intel® Xeon® (s kódovým označením "Sandy Bridge EP"). Tato nejnovější řada Altix ICE představuje pátou generaci oceněného HPC (High Performance Computing) řešení, které nabízí řadu vylepšení v oblasti výkonu a hustoty a nabízí tak řešení pro neustálou potřebu konsolidovat výpočetní "rozpínání klastrů."

Tato nová generace Altixu ICE s podporou FDR InfiniBand vylepšuje odolný, integrovaný blade systém od SGI a pokračuje v dědictví účelově sestavených, škálovatelných, technických, výpočetních řešení. Z generace na generaci se stává návrh systému stále flexibilnější a umožňuje širší škálu alternativ pro výpočetní uzly, typy topologií, provedení InfiniBandu™, výkonu i chlazení. Systém umožní škálovat do rozsahu 2304 jader v jednom racku a bude mít několik nových funkcí:

  • Nový blade design se "stavebními bloky" nabízí nárůst až na 18 blade slotů oproti standardním 16-ti a umožňuje 36 výpočetních uzlů v jednom šasi.
  • Dvousoketové výpočetní uzly (součást blade) postavené na procesorech Intel® Xeon® (kódové označení "Sandy Bridge EP") mají optimalizovaný přístup do paměti i spotřebu energie.
  • Oddělitelné, rozšiřitelné a nezávisle škálovatelné zásuvné moduly pro napájecí zdroje.
  • Výběr z možností chlazení vzduchem, vodního chlazení na úrovni racku nebo volitelné vodní chlazení na úrovni výpočetního uzlu;
  • Průmyslově standardní SGI D-Rack řešení s 19-palcovou šířkou s volitelným vnitřním uspořádáním umožňuje přizpůsobení různým prostředím datových center.

"Za ta léta umožnil systém SGI Altix ICE uživatelům z mnoha oblastí dosáhnout významných pokroků," uvedl technický ředitel SGI dr. Eng Lim Goh. "Tento design nové generace systémů Altix ICE začíná na dostupných 10-ti teraflopsech a je vhodný pro náročné výpočty pro masy i pro malé a střední podniky. Odtud plynule škáluje do více než 100 petaflopsů, což z této architektury vytváří výpočetní řešení, které je na cestě k exascale úrovním."

"Zákazníci v oblasti HPC potřebují vynikající výkon za pomoci vysoké hustoty s výbornou energetickou účinností," sdělil Rajeeb Hazra, generální manažer pro High Performance Computing společnosti Intel. "Použitím procesorů Intel® Xeon® (s kódovým označením "Sandy Bridge EP"), získají zákazníci s datově náročnými problémy nejnovější generaci procesorů Intel a vysoce výkonnou výpočetní technologii od SGI, což vytváří zákazníkům cestu jak zlepšit rozlišení jejich modelů nebo jak dodávat smysluplnější vědecké a technické výsledky. "

Tato nejnovější generace řady Altix ICE byla navržena se standardní šířkou jednotlivých modulů, snadno se integruje do různých typů designů plochy datových center včetně těch se standardní konfigurací horkých/studených uliček, s uzavřeným okruhem chlazení s vysokou hustotou i do prostředí velkých kontejnerových instalací. Nejnovější verzi systému Altix ICE bude možné dodat v čase uvedení nové generace procesorů Intel® Xeon® (s kódovým označením "Sandy Bridge EP").

O SGI
SGI, ověřený lídr v oblasti technických výpočtů, pomáhá zákazníkům řešit jejich nejnáročnější obchodní i technologické výzvy. Pro více informací navštivte stránky www.sgi.com.

Sledujte SGI na Twitteru (@sgi_corp), na YouTube (youtube.com/sgicorp) a na LinkedIn.

© 2011 SGI. SGI a Altix jsou obchodní značky nebo registrované ochranné známky společnosti Silicon Graphics International Corp. nebo jejích poboček ve Spojených státech amerických a/nebo dalších zemích. Všechny ostatní ochranné známky zde uvedené jsou majetkem jejich příslušných vlastníků.