SGI

The Trusted Leader in High Performance Computing

 

Maďarský institut NIIF (National Information Infrastructure Development) si pro technické zajištění svých vědeckých výzkumů vybral firmu SGI

Fremont (USA, Kalifornie)--(BUSINESS WIRE)--Firma SGI (index NASDAQ: SGI), uznávaná jednička v oblasti technických výpočtů, oznámila, že maďarský institut NIIF (Národní institut pro rozvoj infrastruktury) se sídlem v Budapešti (Maďarsko), si zakoupil superpočítačové řešení SGI® Altix® UV 1000 v kombinaci s řešením SGI® Altix® ICE 8400, která jim umožní provádět pokročilé akademické a vědecké výzkumy v Maďarsku.

"Chtěli jsme zvýšit výpočetní výkon našich IT systémů s pomocí architektury založené jak na clusterových technologiích tak na sdílené paměti tak, abychom dokázali lépe uspokojit různé požadavky uživatelů z řad akademických institucí a současně splnili naše přísné cíle v oblasti snižování spotřeby energie"

Institut NIIF realizuje program na vybudování a provoz výzkumné sítě po celém Maďarsku. IT infrastrukturu NIIF využívá mnoho předních vzdělávacích a akademických institucí z celého Maďarska pro provádění náročných výpočtů a zajištění běhu vlastních náročných aplikací.

Distribuovaná architektura superpočítačů, které si institut NIIF zakoupil se skládá ze 4 hlavních center (tři jsou umístěna na univerzitách ve městech Debrecen, Pécs a Szeged a čtvrté pak v Budapešti v institutu NIIF). Systémy úzce spolupracují a dohromady vytvářejí obrovský virtuální superpočítač.

"Chtěli jsme zvýšit výpočetní výkon našich IT systémů s pomocí architektury založené jak na clusterových technologiích tak na sdílené paměti tak, abychom dokázali lépe uspokojit různé požadavky uživatelů z řad akademických institucí a současně splnili naše přísné cíle v oblasti snižování spotřeby energie," řekl doktor Tamas Maray, technický ředitel a ředitel pro výzkum a vývoj v institutu NIIF. "Díky nové superpočítačové infrastruktuře od SGI jsme nyní schopni uspokojit potřeby domácího základního výzkumu a také udržet krok s ostatními zeměmi při budování Evropského výzkumného prostoru a vytváření Evropské superpočítačové infrastruktury s pomocí fondů Evropské unie."

Maďarský distributor firmy SGI, společnost Silicon Computers Kft., dodala univerzitě v Debrecenu dvě vodou chlazené rackové skříně SGI Altix ICE 8400 EX s dvojitou architekturou QDR, která obsahuje 1536 jádrový procesor řady Intel® Xeon® 5680 s taktovací frekvencí 3.33 GHz a více než 6 TB paměti. Cluster pro ukládání dat využívá 672TB úložiště se systémem souborů Lustre™. Kromě toho dodala SGI univerzitě v Pecs 3 vodou chlazené racky SGI Altix UV 1000 s 1152 jádrovým procesorem řady Intel® Xeon® 7542 a sdílenou paměti 6 TB. Díky tomu má celý tento systém datovou kapacitu 672 TB.

Obě centra navíc běží na softwarové architektuře založené na distribuci Linux® SLES® 11 a aplikacích SGI Management Suite a SGI Performance Suite. Díky tomu získávají uživatelé a vývojáři důležité nástroje, které jim umožní značně zvýšit produktivitu a škálovatelnost jejich hlavních aplikací. Obě řešení obsahují grafické vizualizační uzly založené na technologiích SGI Altix XE500 a NVIDIA® Quadro® FX 5800, které nabízí profesionální grafické zobrazení.

Institut NIIF si vybral řešení firmy SGI, protože se jedná o nejlepší dostupnou technologii se skvělým poměrem cena/výkon a také proto, že firma SGI je dodavatelem jednoho z největších systémů SMP na trhu.

"Náš institut si vybral platformu Altix UV, protože se jedná o jedinou škálovatelnou platformu, na které kvalitně běží aplikace s vysokými nároky na paměť i clusterová řešení a také proto, že tato platforma vyniká jednoduchostí prostředí pro vytváření clusterových aplikací," vysvětluje Gabor Lehoczki, generální ředitel firmy Silicon Computers Kft., která je maďarským distributorem řešení firmy SGI. "Navíc se stroj Altix ICE mezitím stal nejrychlejším superpočítačem, který byl schopen splnit nároky zákazníka a udržet spotřebu energie na rozumné cenové hladině."

O programu NIIF
Program NIIF zahrnuje celou akademickou, výzkumnou a veřejnoprávní komunitu v Maďarsku, které poskytuje integrovanou IT infrastrukturu. Toto řešení nabídne široké možnosti v oblasti komunikace, poskytování informací a služeb a stane se hlavním prostředím pro síťové aplikace.

O SGI
SGI je prověřeným a spolehlivým dodavatelem v oblasti technických výpočtů, pomáhá zákazníkům řešit jejich nejnáročnější obchodní i technologické výzvy. Více informací najdete na webových stránkách www.sgi.com.

Sledujte SGI na Twitteru (@sgi_corp), na YouTube (youtube.com/sgicorp) a na LinkedIn.

© 2011 Silicon Graphics International Corp. Všechna práva vyhrazena. SGI, logo SGI a Altix jsou registrované ochranné známky nebo obchodní značky společnosti Silicon Graphics International Corp. nebo jejích poboček ve Spojených státech amerických a/nebo dalších zemích. Všechny ostatní ochranné známky zde uvedené jsou majetkem jejich příslušných vlastníků.