SGI

The Trusted Leader in High Performance Computing

 

SGI představuje další generaci škálovatelného HPC blade klastru ICE X

Nejrychlejší superpočítač světa ještě zrychlil

Fremont, Kalifornie - 14. listopadu 2011 - Společnost SGI (NASDAQ: SGI), uznávaný lídr v oblasti technických výpočtů, oznámila uvedení další generace oceněné, vysoce výkonné výpočetní produktové řady blade serverů SGI® ICE X. Zavedením tohoto produktu rozšiřuje SGI své možnosti nasazení multi-petaflopového, superpočítačového řešení na platformě, která může být upgradována bez jakýchkoli prostojů ve výrobě, přičemž dokáže v procesu uspořit miliony výpočetních hodin na jádro.

Systém SGI ICE X snadno splňuje potřeby nejnáročnějších superpočítačových instalací. Design je optimalizován pro technické výpočty s integrovanými blade přepínači typu InfiniBand®, čímž dosahuje vynikající propustnosti, výkonu a spolehlivosti. Inovativní blade design tohoto systému umožňuje díky integrovanému single nebo dual-plane FDR propojení sběrnice přes InfiniBand snadný a cenově dostupný přechod na výpočty v řádech petaflopů i více. SGI ICE X podporuje topologie hypercube, vylepšené hypercube, all-to-all a fat tree a umožňuje tak různé typy nasazení dle specifických potřeb zákazníka. Otevřená architektura tohoto x86 systému zjednodušuje nasazení v komerčním, open source i v prostředí s vlastními aplikacemi bez jakýchkoli změn v naprosto nezměněném operačním systému SUSE® Linux Enterprise Server nebo Red Hat® Enterprise Linux. Tato platforma ICE je rovněž schopna efektivního rozšiřování od velikosti polovičního racku až po stovky racků.

"Systém ICE X představuje novou generaci naší trhem osvědčené vysoce výkonné výpočetní platformy," uvedl Praveen K. Mandal, viceprezident technického oddělení společnosti SGI. "Je to náš první cyklus, který probíhal zcela v naší technické režii za účelem dosažení nové podoby SGI a za pomoci společnosti Intel, která přináší na trh novou generaci architektury Romley. Počítáme s výrazným rozšiřováním našeho podílu na trhu s vysoce škálovatelnými klastry prostřednictvím systému SGI ICE X, který je navržen právě s ohledem na možnosti škálování, rychlost a hustotu."

SGI ICE X obsahuje významná vylepšení oproti předchozí generaci ICE, včetně nových možností chlazení na úrovni uzlu a vyšší tovární hustotu osazení prostřednictvím unikátního blade designu, který podporuje až 2.304 procesorových jader na rack. Systém ICE X také podporuje nezávisle škálovatelné napájení na úrovni modulu, spolu s podporou InfiniBand FDR (Fourteen Data Rate) 56Gb/sekundu, včetně možnosti pro single-port, dual-port či dva single-porty Mellanox® ConnectX®-3 InfiniBand HCA mezzanine karty.

"Norská univerzita pro vědu a technologie (NTNU) a Norský meteorologický institut (met.no) pracovali společně přes 20 let na vysoce výkonných výpočetních systémech pro výzkum a numerické předpovědi počasí," uvedl Roar Skalin, ředitel informačních technologií z Institutu met.no. "S nejnovějším systémem SGI ICE X se výpočetní zdroje pro naše numerické předpovědi počasí zvýší 20x, a to bez nutnosti navýšení prostoru v datovém centru."

"Zákazníci z oblasti HPC vyžadují neustálé inovace a špičkové technologie, neboť provádějí stále složitější a datově náročnější výpočty," sdělil Rajeeb Hazra, generální manažer pro technické výpočty společnosti Intel. "Systém ICE X od SGI využívá výkon procesoru Intel® Xeon® z rodiny E5 spolu s konstrukčními inovacemi jako je nový blade design, který splňuje potřeby předních zákazníků. Intel úzce spolupracoval s SGI na vytvoření produktu, který nabízí energeticky úsporný výkon a hustotu, a my jsme nadšeni, že je tento výrobek nyní na trhu."

Jedinečný výkon
SGI ICE X představuje pátou generaci platformy ICE. Tato platforma udržuje světový rekord v benchmarku SPECmpiL_2007 s výsledkem 51,3 bodu na systému SGI ICE 8400. Tento výsledek překonal předchozí rekord 43,3 dosažený na systému SGI ICE 8200 a je důkazem účinnosti a škálovatelnosti této platformy. ICE je světově nejrychlejší výpočetní platformou typu klastr pro oblast analýzy proudění tekutin s rekordními výsledky na softwaru SGI OpenFOAM®.

"Jsme rádi, že jsme mohli spolupracovat s SGI na poskytování špičkových, výkonnostních řešení, která se zaobírají stále rostoucími výpočetními potřebami zákazníků," řekl Eyal Waldman, předseda představenstva, prezident a generální ředitel společnosti Mellanox Technologies. "Díky využití I/O výkonu, škálovatelnosti a efektivitě řešení s InfiniBand FDR Mellanox 56Gb/s poskytuje SGI ICE X výzkumným pracovníkům a vědcům bezprecedentní výpočetní možnosti pro jejich nejnáročnější úlohy."

Plně integrované prostředí
Softwarový balík od SGI pro komplexní správu a výkon je k dispozici pro všechny modely SGI ICE X pro dosažení konzistentního uživatelského prostředí včetně SGI Performance Suite a SGI Management Suite, navíc k možnostem volby operačního systému SUSE Linux Enterprise Server nebo Red Hat Enterprise Linux. Systémy SGI® InfiniteStorage umožňují celou řadu alternativ ukládání při zajištění vysoce výkonného přístupu na úrovni souborů či souborových bloků. Díky dlouholetým zkušenostem v poskytování podpory Lustre® a integraci s SGI DMF™ - Storage Tier Virtualization, a také díky výběru, svého druhu nejlepších, storage platforem jako je SGI IS5000 a IS5500, poskytuje SGI efektivní možnosti pro úzce spojená výpočetní a storage prostředí.

Jeden unifikovaný blade model
Hardwarová architektura SGI ICE X je založena na designu typu rack, která se skládá ze dvou párů unifikovaných blade modulů na rack s možností až 36-ti jedno nebo dvou-uzlových výpočetních bladeů na dvojici modulů. Dvě varianty konfigurací InfiniBand přepínačů v rámci dvojice modulů jsou:

  • Standard: 36 single portů InfiniBand FDR ASIC s 18 externími porty pro vysoce výkonné škálování
  • Prémium: 36 dual portů InfiniBand FDR ASIC s 48 externími porty pro maximální škálovatelnost a výkon

Dva modely výpočetního bladeu
Blade modely zahrnují procesory Intel® Xeon® E5 a několikanásobně diferencované FDR síťové možnosti:

  • IP-113 blade s jedním uzlem: procesor Dual Intel® Xeon® E5 s 16-ti sloty DDR3 DIMM (8 na CPU)
  • IP-115 dvou-uzlový blade: procesor Dual Intel® Xeon® E5 s 16-ti sloty DDR3 DIMM na párový blade (4 na CPU)

Dostupnost
Systém SGI ICE X s procesory Intel® Xeon® E5 je možné objednávat okamžitě. Model IP-113 s jedním uzlem na blade se začne dodávat na konci čtvrtého čtvrtletí roku 2011. Dodávky model IP-115 s dvojitým bladem se očekávají během prvního čtvrtletí roku 2012. Ceny systému SGI ICE X budou poskytnuty na vyžádání. Pro více informací navštivte stránky sgi.com/icex.

O SGI
SGI je prověřeným a spolehlivým dodavatelem v oblasti technických výpočtů, pomáhá zákazníkům řešit jejich nejnáročnější obchodní i technologické výzvy. Více informací najdete na webových stránkách www.sgi.com.

Sledujte SGI na Twitteru (@sgi_corp), na YouTube (youtube.com/sgicorp) a na LinkedIn.

0

© 2011 Silicon Graphics International Corp. Všechna práva vyhrazena. SGI a Rackable jsou registrované ochranné známky nebo obchodní značky společnosti Silicon Graphics International Corp. nebo jejích dceřiných společností ve Spojených státech amerických a/nebo dalších zemích. Intel a Xeon jsou registrované ochranné známky společnosti Intel Corporation. Všechny ostatní ochranné známky jsou majetkem příslušných vlastníků.