SGI

The Trusted Leader in High Performance Computing

 

Superpočítačové a výpočetní centrum v Poznani si vybralo SGI jako hnací sílu pro novou generaci vědeckého výzkumu

Přední polská výzkumná instituce nasadila GPU klastr se špičkovým výkonem 224 Teraflops

Fremont, Kalifornie - 5. prosince 2011 - Společnost SGI (NASDAQ: SGI), uznávaná jednička v oblasti technických výpočtů, oznámila, že Superpočítačové a výpočetní centrum v Poznani (PSNC) přidružené k Ústavu bioorganické chemie Polské akademie věd, koupili HPC (High Performance Computing) řešení od společnosti SGI. Celkově poskytne zakoupený systém 224 teraflops výkonu ve špičce a umožní pokročilý akademický i vědecký výzkum napříč celým Polskem.

Zvolený systém se skládá z klastru SGI® Rackable™ C1103-G15, který využívá procesory AMD Opteron® řady 6200, a zahrnuje 120 serverů, každý s jedním GPU NVIDIA® M2050 na uzel, a dalších 107 serverů se dvěma GPU M2050 na server. Plná konfigurace poskytne 12,6 TB paměti, 5448 procesorových jader a 149632 GPU CUDA jader, což by mělo uspokojit rostoucí výkonnostní požadavky uživatelů Superpočítačového centra v Poznani.

"Rozhodli jsme se jít cestou kombinace nejmodernější technologie CPU s osvědčenou GPU technologií," sdělil Norbert Meyer, ředitel Superpočítačového centra v Poznani. "Taková kombinace nám umožňuje zajistit pro naše uživatele optimální parametry. Tento systém, který byl financován ze strukturálních fondů POWIEW a národních projektů PL-GRID a bude také sloužit organizaci PRACE (projekt EU), nám umožnil dosáhnout výkonu 63 teraflops, což bylo dostatečné pro umístění v aktuálním žebříčku TOP500 přesto, že se jednalo o pouhou zkoušku s méně než polovinu instalovaných uzlů. Plná konfigurace se představí s více než dvojnásobným počtem uzlů, než když byl systém měřen při testování, a zajistí dostatečný výkon pro naše uživatele, jakož i dobrou pozici v žebříčku TOP500 v červnu 2012. "

PSNC je lídrem v zavádění inovativních technologií pro národní vědecké sítě v průběhu posledních 20 let a je v současné době v síti PIONIER - Polský optický internet. HPC centrum v PSNC poskytuje výpočetní výkon, diskový prostor i archivační systémy pro vědecké, obchodní i veřejné instituce a již se několikrát objevilo v žebříčku TOP500 nejvýkonnějších, výpočetních systémů světa. Výpočetní kapacita zahrnuje systémy s distribuovanou i sdílenou pamětí různých typů architektur včetně více procesorového paralelně vektorového SMP (včetně SGI® UV 1000 s 2048 jádry a 16 TB sdílené paměti) a clusterů, připojených přes rychlé, místní sítě včetně InfiniBandu, Gigabit Ethernetu a Fast Ethernetu.

"Praxe kombinování procesorů a GPU pro optimalizaci ceny a výkonu je na vzestupu," uvedl Bill Mannel, viceprezident produktového marketingu společnosti SGI. " Možnost poskytnout zákazníkům výběr konkrétní konfigurace posiluje naše odhodlání poskytovat nejflexibilnější nabídku produktů, která pomůže vyřešit problémy s datově náročným, technicko-výpočetním pracovním zatížením."

O SGI
SGI, ověřený lídr v oblasti technických výpočtů, pomáhá zákazníkům řešit jejich nejnáročnější obchodní i technologické výzvy. Pro více informací navštivte stránky www.sgi.com.

Sledujte SGI na Twitteru (@sgi_corp), na YouTube (youtube.com/sgicorp) a na LinkedIn.

© 2011 Silicon Graphics International Corp. Všechna práva vyhrazena. SGI a Rackable jsou registrované ochranné známky nebo obchodní značky společnosti Silicon Graphics International Corp. nebo jejích dceřiných společností ve Spojených státech amerických a/nebo dalších zemích. Všechny ostatní ochranné známky jsou majetkem příslušných vlastníků.