SGI

The Trusted Leader in High Performance Computing

 

Objem obchodů SGI ICE X Dosahuje za osm týdnů od uvedení na trh 90 milionů dolarů

Špičková platforma se stala nejúspěšněji uvedeným produktem na trh v historii společnosti

Fremont, Kalifornie - 11. ledna 2012 - Společnost SGI (NASDAQ: SGI), uznávaná jednička v oblasti technických výpočtů, oznámila, že její inovativní HPC (High Performance Computing) platforma SGI® ICE X™ již získala závazné objednávky v hodnotě 90 milionů amerických dolarů, což odráží nejsilnější a nejširší zájem zákazníků jakéhokoliv nově uvedeného produktu v historii společnosti. Rodina produktů ICE X byla představena na výstavě Supercomputing 2011 v Seattlu v listopadu 2011.

"Z dosavadního úspěchu platformy SGI ICE X jsme nadšeni," sdělil Tony Carrozza, výkonný viceprezident obchodních operací společnosti SGI. "Kromě obchodů, které jsme dosud úspěšné vyhráli, se naše další potenciální šance stále zvyšují. Zákazníci na celém světě milují flexibilitu a výpočetní výkon v malém provedení nenáročném na plochu, a to vše dodáváno v průmyslovém standardu, a vyjadřují svůj souhlas prostřednictvím objednávek."

Systém SGI ICE X je pátou generací oceněné platformy SGI ICE a staví na pevných základech, kterých dosáhl téměř 100% spokojeností zákazníků dle posledního průzkumu SGI mezi mnoha zákazníky platformy ICE. Systém SGI ICE X, který je schopen škálovat v rozsahu od desítek teraflops až po desítky petaflops, je nejflexibilnějším superpočítačem v daném odvětví pro řešení široké škály aplikací a zákaznických potřeb.

"IDC očekává, že v příštích letech bude přibývat kupujících v odvětví HPC, kteří budou hledat systémy s vyšší výkonností než je k dispozici prostřednictvím standardních produktů," uvedl Earl Joseph, programový viceprezident pro High Performance Computing společnosti IDC. "Nejnovější design platformy SGI® ICE, založený na nové generaci procesorů Intel® Xeon® E5, dobře ladí s požadavky těchto náročných zákazníků, kteří usilují o dosažení nové úrovně rychlosti a rozsahu jejich výpočetního zatížení. Platforma ICE X nabízí flexibilní, výkonově orientovaný design, který by měl dobře zapadat do těchto zákaznických požadavků."

SGI ICE X navazuje na dědictví předchozích řešení řady ICE, včetně SGI ICE 8400, ve způsobu implementace hierarchického řízení a síťových topologií hypercube. To umožňuje snadné rozšiřování systému v průběhu času, dokonce i napříč několikero generacemi, aniž by byl systém odstaven z provozu zatímco probíhá je rozšiřování. Tato funkce ušetřila organizaci NASA při poslední aktualizaci systému přes dva miliony hodin výpočetního času.

O SGI
SGI, ověřený lídr v oblasti technických výpočtů, pomáhá zákazníkům řešit jejich nejnáročnější obchodní i technologické výzvy. Pro více informací navštivte stránky www.sgi.com.

Sledujte SGI na Twitteru (@sgi_corp), na YouTube (youtube.com/sgicorp) a na LinkedIn.

© 2012 Silicon Graphics International Corp. Všechna práva vyhrazena. SGI a ICE X jsou registrované ochranné známky nebo obchodní značky společnosti Silicon Graphics International Corp. nebo jejích dceřiných společností ve Spojených státech amerických a/nebo dalších zemích. Intel a Xeon jsou registrované ochranné známky společnosti Intel Corporation. Všechny ostatní obchodní názvy a značky jsou majetkem příslušných vlastníků.