SGI

The Trusted Leader in High Performance Computing

 

Společnost Total si vybrala světově největší komerční HPC systém od SGI

Přední nadnárodní energetická společnost implementuje 2,3 petoflpsový systém SGI® ICE X™ pro svůj vyspělý energetický výzkum a produkci.

Fremont, Kalifornie - únor 2012 - Společnost SGI (NASDAQ: SGI), uznávaná jednička v oblasti technických výpočtů, oznámila, že společnost Total SA si vybrala SGI jako poskytovatele vysoce výkonného výpočetního (HPC) řešení umožňující dodávat výpočetní výkon 2,3 petaflops za sekundu, což představuje jasné světové prvenství v oblasti komerčního využití. Nový systém se bude skládat z nejnovější generace serverů SGI® ICE X ™ a výrazně zvýší již tak rozsáhlou výpočetní infrastrukturu, kterou měla společnost Total dříve k dispozici ve Vědecko-technickém centru Jeana Fégera (CSTJF) ve městě Pau v jihozápadní Francii.

"Potřeby výpočetně náročného zpracování dat v ropném a plynárenském průmyslu se neustále zvyšují," sdělil prozatímní generální ředitel společnosti SGI Ron Verdoorn. " Technologické inovace pro modelování a simulaci (ropných) ložisek, jejichž datové soubory překračují velikost i deset petabajtů, spoléhají nejen na výpočetní, ale i storage architekturu. V tomto rámci SGI nabízí kompletní integrované řešení včetně výpočtů, storage a služeb."

Zobrazování podloží v jejich celé složitosti a vizualizace principů ukládání mobilizuje geo-vědecké odborné znalosti geofyziků, geologů a inženýrů společnosti Total. Tento nový systém pomůže firmě Total na cestě při vyhledávání ložisek ropy a zemního plynu.

O SGI
SGI, ověřený lídr v oblasti technických výpočtů, pomáhá zákazníkům řešit jejich nejnáročnější obchodní i technologické výzvy. Pro více informací navštivte stránky www.sgi.com.

Sledujte SGI na Twitteru (@sgi_corp), na YouTube (youtube.com/sgicorp) a na LinkedIn.

© 2012 Silicon Graphics International Corp. Všechna práva vyhrazena. SGI, logo SGI a ICE X jsou registrované ochranné známky nebo obchodní značky společnosti Silicon Graphics International Corp. nebo jejích dceřiných společností ve Spojených státech amerických a/nebo dalších zemích. Všechny ostatní obchodní názvy a značky jsou majetkem příslušných vlastníků.