SGI

The Trusted Leader in High Performance Computing

 

SGI pokračuje ve své cestě směrem k exascale Začleněním procesorové řady Intel® Xeon® 2600-E5

Zaměřujeme se na rychlost i výkon a urychlujeme HPC zákazníkůmjejich nové objevy

Fremont, Kalifornie - březen 2012 - Společnost SGI (NASDAQ: SGI), uznávaná jednička v oblasti technických výpočtů, oznámila, že pokračuje ve své cestě směrem k počítání v úrovních exascale díky integraci procesorů Intel® Xeon® řady 2600-E5 do všech vysoce výkonných výpočetních (HPC) serverůi storage platforem a produktových skupin. K dispozici je také plná podpora procesorů Intel® Xeon® řady 2600-E5 pro porudkty řady SGI® Rackable™, SGI ICE™ X pro HPC a SGI Modular™ InfiniteStorage(MIS) platformy.

SGI dodává servery řady Rackable zákazníkům z oblasti public cloud od září 2011 a tento měsíc dodává 26,73 teraflops v jednom racku prostřednictvím platformy ICE X. Platforma MIS server představuje nejhustší storage server, který je v současné době dostupný a je založena výlučně na procesorech Intel® Xeon® řady 2600-E5. Řada SGI Rackable, nejflexibilnější, vysoce výkonná výpočetní platforma v oboru, využívá výhod nových procesorů Intel® Xeon® řady 2600-E5 a dosahuje dramatického zvýšení výkonu u své typické produktové generace, v některých případech až 2x, a překračuje výkon předchozí generace určené pro vysoce výkonné výpočetní úlohy.

Řada SGI Rackable vedla odvětví HPC tím, že jako první poskytovala energeticky optimalizovaný Hadoop cluster. Díky zlepšení správy napájení procesorů Intel® Xeon® řady 2600-E5, tato výkonnost sahá ještě dále a nabízí tak jedno z nejvíce energeticky účinných řešení v odvětví. S novými funkcemi procesorů řady Intel® Xeon® 2600-E5, včetně integrace řadiče PCI-E generace 3.0 do soketu, je řada Rackable zcela nově definována s vyšší úrovní hustoty počtu jader na CPU i vyšší hustotou I/O kanálů než předchozí generace serverů Rackable.

"Naše výpočetní zdroje jsou určeny na podporu průkopnického výzkumu prováděného členy Compact muon solenoid (CMS) experimentu v centru CERN na přístroji Large Hadron Collider, celosvětově největším a nejsložitějším vědeckém přístroji, který byl kdy sestaven," uvedl Sergio Novaes, vedoucí Centra pro vědecké výpočty na Univerzitě Estadual Paulista (UNESP). "Jsme závislí na nejlepších výpočetních technologiích, které máme k dispozici pro naše strategické iniciativy a jsme rádi, že jsme obdrželi potřebnou finanční podporu z Výzkumné nadace v Sao Paulu - FAPESP, která nám umožnila inovovat naše systémy pomocí nové řady procesorů Intel® Xeon® E5-2600. Tímto upgradem bude zajištěno, že i do budoucna zůstaneme na špici vysoce výkonného počítání. "

Systém SGI ICE X , který je postaven výhradně na standardních hardwarových a softwarových komponentách, je nejnovější generací nejrychlejší platformy s distribuovanou pamětí na světě, a je přijímán mnoha společnostmi kvůli jeho vynikajícímu výkonu, standardnímu operačnímu provozu a snadnosti použití. S novou řadou procesorů Intel® Xeon® E5-2600, poskytuje systém ICE X až 2.304 procesorových jader, tedy přes 22 teraflopů výpočetního výkonu v jednom racku, snadné škálování od 36 do desítek tisíc uzlů, a pomáhá tak řešit nejnáročnější výpočetní problémy.

"Společnost SGI se zaměřuje na rychlost a škálování," sdělil Bill Mannel viceprezident produktového marketingu společnosti SGI. "Rodina E5-2600 je perfektním "motorem"pod kapotou našich produktů. Produktová řada SGI Rackable, vysoce výkonná, výpočetní řada ICE X a storage servery s procesory Intel® Xeon® řady 2600-E5 budou ideální pro pracovní zatížení v soukromém podnikání stejně jako pro veřejnou cloud technologii, Hadoop či oblast HPC. Na základě našich měření, nahrazení systémů z roku 2007 těmi, které jsou založeny na těchto nových procesorech, dosáhneme snížení celkových nákladů na vlastnictví1 (TCO)až o 66%. "

Platforma SGI Modular InfiniteStorage je integrovaný server a úložný systém navržený tak, aby poskytoval extrémní flexibilitu, špičkovou hustotu v inovativním, přizpůsobivém designu. Inženýři společnosti SGI zapracovali na průlomových, modulárních, hardwarových inovacích, které využívají zkušeností, které již společnost SGI nabyla při budování některých světově nejvýkonnějších, výpočetních platforem, aby tak poskytla systému SGI Modular InfiniteStorage nejširší rozsah funkční výpočetní i úložné škálovatelnostiv oboru v rámci stejné základní platformy. Každý z těchto dvou výpočetních strojů produktové řady SGI MIS Server nabízí možnost dualsoketů a připojení jednoho nebo dvou procesorůIntel® Xeon® řady 2600-E5.

"Koncoví zákazníci, například špičkové výzkumné a finanční instituce, požadují výrazné zlepšení výkonu a odezvy pro širokou škálu datově náročných úloh," uvedl Rajeeb Hazra, generální manažer skupiny pro technické výpočty společnosti Intel. "Od HPC přes business intelligence až po datové sklady i dále, poskytují společnosti SGI a Intel výpočetní i storage řešení založená na inovativních procesorech Intel® Xeon® E5-2600."

Dostupnost
Produktové řady SGI Rackable, ICE X a Modular InfiniteStorage s plnou podporou procesorů Intel® Xeon® E5-2600 budou dostupné během prvního kvartálu roku 2012. Pro více informací navštivte stránky http://www.sgi.com/products/servers/e5.html.

O SGI
SGI, ověřený lídr v oblasti technických výpočtů, pomáhá zákazníkům řešit jejich nejnáročnější obchodní i technologické výzvy. Pro více informací navštivte stránky www.sgi.com.

Sledujte SGI na Twitteru (@sgi_corp), na YouTube (youtube.com/sgicorp) a na LinkedIn.

© 2012 Silicon Graphics International Corp. Všechna práva vyhrazena. SGI, logo SGI, ICE X aModular InfiniteStorage jsou registrované ochranné známky nebo obchodní značky společnosti Silicon Graphics International Corp. nebo jejích dceřiných společností ve Spojených státech amerických a/nebo dalších zemích. Intel a Xeon jsou registrované ochranné známky společnosti Intel Corporation. Všechny ostatní obchodní názvy a značky jsou majetkem příslušných vlastníků.

1Snížení nákladů TCO o 66% je založené na odhadech společnosti Intel při použití Intel® Xeon® Processor-based Server Refresh Savings Estimatornahrazením množství 100 2S Intel® Xeon® X5365 základních serverů za množství16-ti 2S Intel® Xeon® E5-2690 serverů při fyzické konsolidaci, která zaručuje ekvivalentní celkový, serverový výkon. Úspora TCO za 4 roky se zakládá najednorázové serverové akvizici při nákladech $129,968 (16 serverů po $8123 za kus) plus instalace v ceně $21,800 ($1362 na server). Odstranění 84 kusů serverů z datového centra představuje úsporu za síťovou i servisní správu v hodnotě $53,040 ($157 na server/rok), úspora za služby $177,540 ($528 na server/rok) a úspora za OS licence $436,464 ($1299 na server/rok).