SGI

The Trusted Leader in High Performance Computing

 

SGI posouvá výkon v oblasti Big Data na novou úroveň pomocí procesorů Intel® Xeon® E5

Desetiletí silné technologické spolupráce nadále zvyšujet laťku světovýmy rekordy benchmarků

Fremont, Kalifornie - 14. května 2012 - Společnost SGI (NASDAQ: SGI), ověřený lídr v oblasti technických výpočtů, oznámila plnou podporu pro nejnovější rodinu procesorů Intel® Xeon® E5- 2400 a E5-4600. Díky silnému partnerství a více jak desetileté technologické spolupráci, která vyústila v mnoho inovativních, vysoce výkonných výpočetních vylepšení, zařazuje společnost SGI nejnovější procesory Intel® Xeon® E5-4600 do své budoucí platformy se sdílenou pamětí s mnoha novými, jedinečnými schopnostmi. Procesor Intel® Xeon® E5-2400 je nyní základním procesorem pro řešení SGI Hadoop Starter Kit a je k dispozici v produktové řadě SGI® Rackable pro využití i v dalších aplikacích.

"Dekádu trvající úzká spolupráce společností Intel a SGI vedla k mnoha vylepšením výkonu a energetické účinnosti HPC řešení a byla nasazena mnoha předními, světovými výzkumnými zařízeními a podniky," uvedl Raj Hazra, IAG viceprezident a generální manažer skupiny Technical Computing Group ze společnosti Intel. "Společnost SGI využila nových procesorů Intel Xeon a byla schopna dodávat vysoce diferencované produkty s nebývalou rychlostí a škálovatelností aplikací od HPC až po Business Intelligence a datové sklady, včetně big data, simulací, analýz a dalších."

Světově největší a nejrychlejší scale-up počítač - systém "Big Brain"

Nastávající generace platformy se sdílenou pamětí - SGI UV - určená pro vysokorychlostní datově náročné výpočty, bude založena na procesorech Intel® Xeon® 4600-E5. Uživatelé budou moci využít významného zvýšení výkonu a zároveň se mohou těšit na zjednodušenou správu, konsolidaci aplikací a jednoduchost nasazení, to vše díky škálování v rámci jedné jedinné instance do rozsahu tisíce jader a mnoha terabajtům paměti ve srovnání s alternativami, které vyžadují stovky uzlů. Systém je zcela otevřený, běží na standardních procesorech Intel x86, standardním Linuxu a využívá ihned dostupných aplikací a middlewaru, to vše při zachování vysoké účinnosti a provozuschopnosti.

Systém SGI UV opět poráží stávající světové rekordy benchmarků SPECjbb2005 (rekord celkové propustnosti) a SPECompL2001, s 58% zlepšením na SPECompL2001 oproti předchozí generaci založené na procesorech Intel® Xeon® E7. Nastávající generace platformy se sdílenou pamětí od SGI také dosáhla nejlepších benchmarků SPECint_rate_base2006 a SPECfp_rate_base20061 na 64 socketech Intel® Xeon® 4600-E5.

Tento systém umožní uživatelům řešit nejnáročnější problémy díky rychlému a škálovatelnému výkonus využitím téměř 64 terabajtů paměti a až 4096 jader v největším uceleném systému se sdílenou pamětí v jedné instanci.Systém poskytuje nejrychlejší cestu k výsledkům pro komplexní několika terabajtové problémy, včetně simulace a modelování, prevence podvodů, objevů nových léčiv, počasí a klimatického modelování, genomiky a výpočetní chemie a fyziky.

Organizace jako sdružení COSMOS Stephena Hawkinga, založené při univerzitě v Cambridgi, si již vybralo tuto platformu k provádění kosmologického výzkum v Británii. "Spolupráce se společností SGI umožní vědcům ve Velké Británii prostřednictvím superpočítače sdružení COSMOS rozšírit své ambiciózní programy výzkumu v oboru kosmologie a exoplanet," sdělil profesor Paul Shellard, ředitel Centra pro teoretickou kosmologii na univerzitě v Cambridgi. "Neuvěřitelná flexibilita a škálovatelnost této generace vysoce výkonného výpočetního řešení se sdílenou pamětí od SGI urychluje naši práci s využitím velkých datových souborů a řeší komplexní simulace."

"Big data jsou charakteristická nejen svým objemem, ale i rychlostí a rozmanitostí. Kromě toho mohou být big data buď ve strukturované nebo nestrukturované formě. Tato dynamika vede k celé řadě požadavků, které jsou kladeny na počítačový systém, zejména se jedná o velký výkon a komplexní analýzu, "uvedl technický ředitel společnosti SGI Dr. Eng Lim Goh. "Naše dlouholeté partnerství s firmou Intel a začlenění robustnějších procesorů Intel® Xeon® E5, nám umožnili vyvinout další ucelenou platformu se sdílenou pamětí, která ještě více škáluje co do výpočtů, tak paměti i IO ve srovnání s předchozí generací. Výsledkem je systém, který se ideálně hodí pro řešení širokého spektra stávajících a nově vznikajících výzev v souvisloti s big data trendem. "

Scale-out pro big data získávají podporu

SGI je jedním z předních dodavatelů velkých, vysoce výkonných Hadoop klastrů, a to jak pro velké komerční podniky, tak pro klíčové vládní instituce. Tyto systémy umožňují společnostem odhalit hodnotu jejich rozsáhlých dat (big data), částečně strukturovaných i nestrukturovaných, která obvykle tvoří 80% dat v každé organizaci.

Základní sady SGI Hadoop Starter Kits obsahují veškeré požadované hardwarové i programové vybavení, vše připraveno k okamžitému nasazení, takže lze snadno potvrdit tuto fungující koncepci a rychle je nasadit do funkčního provozu. SGI Hadoop Starter Kits jsou nyní založeny na nových procesorech Intel® Xeon® E5-2400 a nabízejí 22-ti % nárůst ceny a výkonu ($/TPM) a 27-mi % nárůst výkonu na watt (TPM/W), ve srovnání s předchozí referenční implementací založenou na procesorech Intel® Xeon® řady 5600. Společně se softwarem od společnosti Cloudera a s vybranými analytickými partnery poskytují SGI Hadoop klastry nyní ještě větší výkon, zkracují dobu potřebnou k zahájení produkce a spolu se systémy se sdílenou pamětí od SGI a s úložnými systémy poskytuje end-to end řešení pro správu dat velkého rozsahu.

Přijďte se podívat na novou generaci platformy se sdílenou pamětí na International Supercomputing Conference, která se koná 17.-21. června v Hamburku, v Německu.

O SGI
SGI, ověřený lídr v oblasti technických výpočtů, pomáhá zákazníkům řešit jejich nejnáročnější obchodní i technologické výzvy. Pro více informací navštivte stránky www.sgi.com.

Sledujte SGI na Twitteru (@sgi_corp), na YouTube (youtube.com/sgicorp) a na LinkedIn.

© 2012 Silicon Graphics International Corporation. SGI, logo SGI a Rarckable jsou registrované ochranné známky nebo obchodní značky společnosti Silicon Graphics International Corp. nebo jejích dceřiných společností ve Spojených státech amerických a/nebo dalších zemích. Intel a Xeon jsou registrované ochranné známky společnosti Intel Corporation. Všechny ostatní obchodní názvy a značky jsou majetkem příslušných vlastníků.


1SPEC® a názvy benchmarků SPECompL®, SPECjbb®, SPECint® a SPECfp® jsou registrované ochranné známky společnosti Standard Performance Evaluation Corporation. Výsledky srovnávacích benchmarků uvedené výše, odpovídají výsledkům publikovaným na www.spec.org k datu 14.5. 2012. Nejnovější výsledků benchmarků SPEC jsou dostupné na stránkách www.spec.org.

* SPECompL2001 s hodnotou 2993987 na 64 chipech, 512 jádrech, 512 vláknech. 58% zlepšení oproti předchozí generaci procesorů Intel® Xeon® E7 (SGI Altix UV 1000, SPECompL2001 = 1892885, 64 chipů, 512 jader, 512 vláken)

* SPECjbb2005 bops = 35118352, SPECjbb2005 bops/JVM = 548724, rekord celkové propustnosti představuje 8% zlepšení oproti předchozí generaci procesorů Intel® Xeon® E7 (SGI Altix UV 1000 SPECjbb2005 bops = 32643008, SPECjbb2005 bops/JVM = 510047)

* SPECint_rate_base2006 s hodnotou 16700. #3 ze všech publikovaných čísel

* SPECfp_rate_base2006 s hodnotou 12000. #3 ze všech publikovaných čísel