SGI

The Trusted Leader in High Performance Computing

 

SGI oznámila OEM partnerství se společností Scality pro oblast škálovatelných storage řešení

Nové řešení pro objektová a souborová úložiště je jedinečné z hlediska hustoty a výkonu

Fremont, Kalifornie, USA - 22. ledna 2013 - Společnost SGI (NASDAQ: SGI), vedoucí firma v oblasti technických výpočtů, oznámila uzavření strategické OEM smlouvy se společností Scality, která je lídrem v oblasti softwarově definovaných úložných zařízení, o poskytování unifikovaných škálovatelných (scale-out) úložných řešení, která nabízí jak extrémní rozsah nárůstu, tak vysoký výkon a umožňují zákazníkům spravovat masivní rozsah nestrukturovaných dat.

Software od společnosti Scality - Organic RING Storage - byl instalován na platformu SGIR Modular InfiniteStorageT (SGI MIST), která dosahuje extrémní hustoty úložné kapacity na objemovou jednotku. Toto integrované řešení umožňuje podnikům využívat konvergovanou multi-petabytovou úložnou architekturu, která škáluje až do rozsahu miliardy souborů s maximálním zabezpečením dat v minimálním prostoru datového centra. Jeden 19-ti palcový rack může pojmout téměř tři petabajty škálovatelného (scale-out) úložného prostoru s absolutním zabezpečením dat a bez jedinného prvku, který by způsobil selhání sytému (single point of failure). Obsahuje "samo-léčebnou" infrastrukturu, která dokáže růst podle potřeby bez nutnosti migrace dat či plánování odstávek.

"Škálovatelná (scale-out), objektově-založená řešení jsou navržena tak, aby řešila tento konkrétní soubor problémů tím, že minimalizuje manuální zásah z hlediska expanze úložných zařízení, migrace, a obnovení po selhání úložného systému," uvedl Ashish Nadkarni ze společnosti IDC. "Tato rozptýlená, fault-tolerant architektura umožňuje IT organizacím efektivněji absorbovat růst objemu dat způsobem, který je v dlouhodobém horizontu očekávaný."

Scality RING je nasazován pro širokou škálu aplikačních potřeb, dokonale se hodí pro prostředí první vrstvy datového úložiště (tier one) s velmi náročnými aplikacemi z hlediska IOPS a latence, ale také pro ukládání aplikací náročných na úložný prostor s miliony uživatelů jako jsou on-line storage služby nebo dlouhodobé archivy. Z hlediska aplikace představuje toto zařízení jednotné datové rozhraní schopné poskytovat místní i vzdálený, objektový i souborový přístup. Tato platforma je "samo-léčebná" (self-healing), zajišťující velmi vysokou úroveň spolehlivosti dat pomocí replikací a technik kódovaného mazání. Volitelné konfigurace nabízejí geo-redundanci a automatické vrstvení. Scality software byl navržený jako masivně paralelní systém, který dokáže škálovat a pokrýt velký rozsah různých kapacit a výkonnostních profilů.

To znamená, že administrátoři dat se již nemusí starat o zaplňování datových skladů nebo o manuální správu load balancingu (vyvažování zátížení) z jedné vrstvy či platformy na druhou. Toto řešení umožňuje jednotnou, účinnou a cenově efektivní formu dlouhodobé správy dat.

Úložná serverová platforma SGI MIS se výborně doplňuje se softwarem Scality a nabízí dva vysoce výkonné dvou-soketové servery s procesory IntelR XeonR, až 72 3,5 palcových pevných disků v jednom 4U šasi. To představuje až 280 TB úložného prostoru s dvou-diskovou rezervou pro systémové úlohy v rámci jednoho 4U šasi. Rozšíření systému je snadné, stačí přidat další jednotky SGI MIS a Scality software tuto skutečnost automaticky detekuje a rozloží výkonovou zátěž napříč celou infrastrukturou.

"Kombinace Scality RING a storage serveru SGI MIS představuje důležitý krok pro oblast ukládání dat, neboť tím dochází k propojení nejhustšího úložného serveru a našeho velmi komplexního storage softwaru," sdělil Jerome Lecat, generální ředitel společnosti Scality. "Výběrem softwaru Scality, který firma SGI učinila, potvrzuje naše vedoucí postavení v oblasti technologií a odhodlání řešit nejnáročnější podnikové problémy. Tento fakt je možné ilustrovat na již dodaných řešeních u předních poskytovatelů on-line úložišť."

SGI je již dlouho lídrem v oblasti vysoce výkonných řešení a řešení aktivního archivu a může se pochlubit zákaznickou bází, která za rok 2012 nově implementovala téměř 600 petabajtů diskového prostoru. Jedinečný ekosystém storage softwaru a špičkového hardwaru od firmy SGI dovedli tuto společnost do čela v oblasti řešení některých z největších světových problémů spojených se správou dat v oboru mediálních archívů, vědy o živé přírodě, ve výrobě a v dalších datově-náročných odvětvích.

"Jednou z klíčových výzev na poli škálovatelných (scale-out) řešení pro ukládání dat je poskytnutí "samo-léčebných" (self-healing) výhod objektově založeného úložiště a zároveň zachování výkonnostních požadavků potřebných pro aplikační vrstvu," uvedl Jose Reinoso, viceprezident pro vývoj storage společnosti SGI. "Architektura Scality RING nám umožňuje nabídnout našim zákazníkům nákladově-efektivní úložiště v řádech petabytů s nezávislým škálováním propustnosti. Je tím nejlepším z obou světů. "

O SGI
SGI, ověřený lídr v oblasti technických výpočtů, pomáhá zákazníkům řešit jejich nejnáročnější obchodní i technologické výzvy. Pro více informací navštivte stránky sgi.com.

Sledujte SGI na Twitteru (@sgi_corp), na YouTube (youtube.com/sgicorp) na Facebooku (facebook.com/sgiglobal) a na LinkedIn.

O Scality
Firma Scality vyvinula RING - softwarovou platformu, která umožňuje cloudovému úložnému zařízení škálovat až do rozsahu exabytů za použití komoditního serverového hardwaru a přímo připojeného úložného zařízení (DAS). Společnost Scality poskytuje výkon i spolehlivost svých SAN i NAS architektur bez nepříjemností se správou objemu dat za třetinové až poloviční náklady.

Společnost Scality využívají poskytovatelé služeb pro realizaci svých nabídek typu storage jako služba, poskytovatelé e-mailových služeb pro ukládání e-mailů milionů uživatelů a poskytovatelé webových služeb, jež spravují miliardy souborů, u nichž se očekává velmi vysoký výkon, a to buď pro Web 2.0 nebo podnikové aplikace. Software Scality RING je založen na patentované technologii objektového ukládání, která přináší vysokou dostupnost, jednoduchost operací a celkovou kontrolu nad svými daty. Pro více informací navštivte: www.scality.com nebo nás najdete na Twitteru @Scality.

®2013 Silicon Graphics International Corporation. SGI, InfiniteStorage, MIS a logo SGI jsou obchodní značky nebo registrované ochranné známky společnosti Silicon Graphics International Corp. nebo jejích dceřiných společností ve Spojených státech a/nebo dalších zemích. Intel a Xeon jsou registrované ochranné známky společnosti Intel Corporation. Všechny ostatní obchodní názvy a značky jsou majetkem příslušných vlastníků.