SGI

The Trusted Leader in High Performance Computing

 

SGI® uvádí na trh portfolio nových řešení, která umožní inovace a velké průlomy v oblasti Big Data

SGI InfiniteData™ Cluster, SGI ObjectStore™ a SGI LiveArc™ AE určené pro SGI InfiniteStorage™ Gateway zrychlují čas potřebný k vytváření hodnot, dosahují rozsahu až petabajtů a snižují náklady na Big Data.

Fremont, Kalifornie – 22. října 2013 - Společnost SGI (NASDAQ: SGI), ověřený lídr v oblasti vysoce výkonných počítačových systémů a velkých objemů dat, tzv. Big Data, představila SGI® InfiniteData™ Cluster, SGI® ObjectStore™ a SGI® LiveArc™ AE určené pro SGI® InfiniteStorage™ Gateway jako součást portfolia produktů společnosti pro oblast Big Data. SGI pomáhá zákazníkům řešit jejich nejnáročnější obchodní i technologické výzvy a její nová řešení umožňují obchodním i vládním agenturám provádět BigData analýzy s rychlejším a větším porozuměním, dosáhnout extrémních kapacit a rozsahu potřebného pro ukládání Big Data a spravovat efektivněji investice vynaložené do datových úložišť.

"S tím jak podniky řeší narůstající požadavky na objem, rychlost a rozmanitost Big Data, musí zároveň čelit rostoucí výzvě jak co nejrychleji dosáhnout potřebné hodnoty, rozsahu a efektivity," uvedl Jorge Titinger, prezident a CEO společnosti SGI. "Odborná expertíza SGI v navrhování a budování některých z nejrychlejších superpočítačů světa umožňuje zákazníkům plně optimalizovat High Performance Computing (superrychlé výpočty) pro Big Data analýzy, jejichž prostřednictvím je dosahováno obchodních průlomů. Jako jeden z Top 10 poskytovatelů úložných zařízení s mnohaletými zkušenostmi kdy jsme pomáhali zákazníkům zřídit finančně efektivní, největší datová úložiště na světě, uplatňujeme naše odborné znalosti a zkušenosti i v oblasti úložných zařízení pro oblast Big Data a dodáváme řešení, která jsou v dnešním podnikání stále potřebnější."

Hadoop optimalizovaný na výkon pro rychlejší a hlubší poznání aneb integrace ve výrobě pro dosažení nižších nákladů
InfiniteData Cluster, který využívá procesory Intel® Xeon™ E5- 2600 v2 a až 12 4TB disků na uzel, přináší poměr 1:1 v počtu jader na hřídele disků za účelem optimalizace softwaru Apache™ Hadoop®, a ve spojení s vysokorychlostním propojením poskytuje až 40 uzlů a až 1,9PB na jeden rack, což je dvakrát nebo i vícekrát vyšší hustota na podlahovou plochu oproti všem ostatním HPC řešením pro Big Data analýzy. Řešení InfiniteData Cluster jsou ve výrobě integrována s distribucí Cloudera® Hadoop, která běží na operačním systému Red Hat® Linux a spravované prostřednictvím SGI Management Center. Tato řešení jsou dodávána již v racku, předkonfigurovaná a otestovaná, čímž šetří stovky až tisíce hodin práce IT pracovníkům u zákazníka a nabízejí firmám prvotřídní analytickou platformu, kterou je možné nasadit do provozu během několika dnů místo obvyklých měsíců.

"Organizace dnes potřebují analytická řešení pro velké objemy dat, která nejsou jen obyčejným úložným prostředkem, ale také inovativním zdrojem k dolování užitečných dat," sdělil Tim Stevens, viceprezident pro obchod a rozvoj společnosti Cloudera. "Platforma společnosti Cloudera pro Big Data, společně s frameworkem Hadoop, je komplexní platformou pro správu dat. V kombinaci s řešením SGI InfiniteData Cluster získávají naši společní zákazníci značnou konkurenční výhodu, protože tím jednak řeší problém rozsáhlých dat a jednak získávají ze všech svých dat užitnou hodnotu."

Architektura platformy InfiniteData Cluster nabízí značnou flexibilitu a škálovatelnost řešení široké škály zákaznických potřeb s možností výběru disků, připojení k síti nebo více procesorových jader. SGI Management Center poskytuje automatickou, pravidly definovatelnou správu napájení.

Nový InfiniteData Cluster od SGI je součástí komplexní sady HPC řešení pro Big Data analýzy, řeší dva základní aspekty - analýzu dat a zkrácení času potřebného ke generování výsledků. Pokud jsou relace mezi daty dostatečně srozumitelné, aby umožňovaly rozložení na části za použití Hadoopu, a pokud je potřeba dosahovat výsledků již během hodin namísto dní, pak je InfiniteData Cluster ideálním řešením. Pokud členění vyžaduje použití databáze NoSQL, aby bylo dosaženo organizované struktury nebo pokud může být hodnoty dosaženo za pomoci výsledků, naměřených během několika málo minut, potom je optimální volbou použití platformy SGI DataRaptor s MarkLogic® Database. A pro podnikatelské prostředí, kde je třeba hledat skryté vazby mezi daty pomocí grafické analýzy nebo kde je potřeba provádět analýzy v reálném čase, tam je systém se sdílenou pamětí SGI® UV™ tou nejvýkonnější platformou.

SGI "Sandbox" pro Hadoop
Neznalost Hadoop řešení pro různé oblasti podnikání a mnohdy i v IT odděleních často vede k iniciálnímu požadavku na "proof of concept", aby byly nejprve pochopeny možnosti HPC a Hadoopu pro Big Data analýzy. To však často zdržuje projekt i o několik měsíců, než si zákazníci uvědomí možnosti Big Data řešení, a potažmo tento fakt projekt i prodražuje. Pro urychlení obchodního rozhodování a pro získání okamžitých výhod pro IT oddělení, nabízí SGI InfiniteData Cluster dotupný on-line, v předkonfigurované verzi se softwarem RedHat Enterprise Linux a Cloudera Hadoop, a umožňuje zákazníkům nahrání vlastních dat a prozkoumání Big Data analýz. Dostupnost platformy Hadoop Sandbox od SGI se očekává ke konci tohoto kalendářního roku.

Extrémní, objektová úložná kapacita
Nový systém SGI ObjectStore zaručuje mimořádnou úložnou kapacitu a cloudovou škálovatelnost pro Big Data řešení. Integrací OEM softwaru SGI Scality RING s inovativním hardwarem SGI Modular InfiniteStorage Server, poskytuje ObjectStore osvědčené, objektové, "scale-out" úložné řešení pro petabajtová prostředí. Unikátní peer-to-peer architektura, kterou RING nabízí, umožňuje úložným systémům od SGI překonat zátěž, kterou masivní objemy dat kladou na konvenční úložné systémy. Architektura systému ObjectStore přináší sdílené úložiště obsluhující současně tisíce až miliony uživatelů, s neomezenou velikostí i množstvím souborů, a výkonem, který dokáže soupeřit s datovými úložišti typu block-based. Uzly lze kdykoli přidat, a tím navýšit kapacitu bez nutnosti přerušovat uživatele nebo snižovat výkonnostní úroveň. Pokročilá technologie “erasure code“ snižuje riziko ztráty dat v případě selhání uzlu nebo disku prakticky na nulu. Prostředí systému provádí „samoléčbu“ bez RAID rekonstrukcí, jež by zvyšovaly servisní nároky. Řešení SGI ObjectStore přináší až 2,8PB v racku, přičemž podnikovým prostředím může ušetřit 40 i více procent na investičních a provozních nákladech, a to i ve srovnání s veřejnými úložišti v cloudu.

Inteligentní správa aktivního archivu
SGI InfiniteStorage Gateway je integrované řešení aktivního archivu, které umožňuje zákazníkům významně snížit náklady na petabajtová datová úložiště. SGI nově představuje SGI LiveArc AE, speciální "appliance edici" softwaru SGI LiveArc, který bude integrován do SGI Gateway před koncem roku. LiveArc AE přináší inteligentní správu pro aktivní archiv, poskytuje rychlé vyhledávání, rozšiřuje přístupová práva, a pomáhá zotavení systému po havárii systému. Jakmile jsou nepravidelně využívaná data přesunuta do systému InfiniteStorage Gateway, LiveArc AE automaticky indexuje jejich metadata a obsah souborů, což umožňuje řadu užitečných funkcí. Uživatelé mohou rychle vyhledávat v archivu pomocí volných textových dotazů, aby vyhledali potřebné soubory. Historie verzí může být zachycena pomocí auditní stopy. Funkce typu Write Once Read Many (WORM) může být implementována jako ochrana proti smazání nebo změně souborů. Lhůtu pro uchovávání údajů lze také nastavovat. A vzdálená replikace archivovaných dat může být automatizována na základě nastavitelných pravidel s inline šifrováním pro zabezpečení přenosu a deduplikací souborů pro snížení spotřeby úložného prostoru.

O SGI
SGI, lídr v oblasti výkonného počítání (HPC), pomáhá zákazníkům řešit jejich nejnáročnější obchodní i technologické výzvy poskytováním řešení pro technické výpočty, Big Data analýzy, cloud computing a datová úložiště v rozsahu petascale. Všechna tato řešení urychlují výzkumný proces, inovace a ziskovost.

Sledujte SGI na Twitteru (@sgi_corp), na YouTube (youtube.com/sgicorp) na Facebooku (facebook.com/sgiglobal) a na LinkedIn.

© 2013 Silicon Graphics International Corp. Všechna práva vyhrazena. SGI, logo SGI, SGI® InfiniteData™, SGI® ObjectStore™, SGI® LiveArc™, SGI® InfiniteStorage™, SGI® UV™jsou obchodní značky nebo registrované ochranné známky společnosti Silicon Graphics International Corp.. Všechny ostatní známky jsou jejich příslušných vlastníků.