SGI

The Trusted Leader in High Performance Computing

 

SGI oznamuje své plány rozvoje strategického "in-memory" výpočetního systému

Zařízení od SGI, založené na SAP HANA®, pomůže splnit extrémní požadavky na kapacitu dat

Milpitas, Kalifornie – 14. ledna 2014 - Společnost SGI (NASDAQ: SGI), ověřený lídr v oblasti vysoce výkonných počítačových systémů a velkých objemů dat, tzv. Big data, a globální technologický partner společnosti SAP, oznámila plány rozvoje in-memory systému založeného na platformě SAP HANA®, ve spolupráci se SAP AG (NYSE: SAP), jež zaujímá vedoucí postavení na trhu podnikového softwaru a služeb se softwarem souvisejících. Nový in-memory systém od SGI bude využívat architekturu se škálovatelnou, sdílenou pamětí, kterou nabízí nová generace systému SGI UV™, spolu se SAP HANA, a bude navržen tak, aby zjednodušil správu databází v prostředích s jedním rozsáhlým uzlem, která vyžadují extrémně vysokou kapacitu, a škáluje do takových rozsahů, aby splnil požadavky in-memory databází.

Dnešní podniky zažívají rychlý nárůst velikosti svých databází, což vyvolává okamžitou potřebu ohromného výkonu a zrychlení doby transakcí, aby mohly efektivněji a ekonomičtěji analyzovat a spravovat svá big data. Od nového výpočetního systému firmy SGI se očekává, že pomůže podnikům a vládním agenturám provozovat a spravovat rozsáhlé databáze a multi-uživatelská prostředí využitím vysoce výkonné DRAM, která může nabídnout až 200x vyšší výkon flash paměti a pomůže tak dosáhnout zásadních průlomů mnohem rychleji. Kromě toho bude technologie se sdílenou pamětí od SGI umožňovat bezprecedentní škálování v rámci jednoho uzlu a pomůže zákazníkům dosáhnout snížení nákladů na správu až o 50 procent ve srovnání s více-uzlovými řešeními.

Hadoop optimalizovaný na výkon pro rychlejší a hlubší poznání aneb integrace ve výrobě pro dosažení nižších nákladů
InfiniteData Cluster, který využívá procesory Intel® Xeon™ E5- 2600 v2 a až 12 4TB disků na uzel, přináší poměr 1:1 v počtu jader na hřídele disků za účelem optimalizace softwaru Apache™ Hadoop®, a ve spojení s vysokorychlostním propojením poskytuje až 40 uzlů a až 1,9PB na jeden rack, což je dvakrát nebo i vícekrát vyšší hustota na podlahovou plochu oproti všem ostatním HPC řešením pro Big Data analýzy. Řešení InfiniteData Cluster jsou ve výrobě integrována s distribucí Cloudera® Hadoop, která běží na operačním systému Red Hat® Linux a spravované prostřednictvím SGI Management Center. Tato řešení jsou dodávána již v racku, předkonfigurovaná a otestovaná, čímž šetří stovky až tisíce hodin práce IT pracovníkům u zákazníka a nabízejí firmám prvotřídní analytickou platformu, kterou je možné nasadit do provozu během několika dnů místo obvyklých měsíců.

"Mnoho firem využívá rozsáhlé databáze a multi-uživatelská prostředí, která vyžadují výjimečnou kapacitu škálování, což je přesně ta oblast, kde je SGI díky svým odborným znalostem a technologiím lídrem na trhu," uvedl Jorge Titinger, prezident a generální ředitel společnosti SGI." Díky spolupráci se společností SAP, která je důvěryhodným poskytovatelem na enterprise trhu a jedním z inovačních vůdců v oblasti in-memory technologií, bude nyní SGI schopna se soustředit na náročné požadavky "high-end" uživatelů, kteří pro nás představují zajímavou tržní příležitost."

Výpočetní in-memory systém SGI UV, založený na SAP HANA, bude natolik škálovatelný, že zvládne spravovat rostoucí výpočetní potřeby související s podnikovými big data. Zvyšující se počet uživatelů přistupujících k danému pracovnímu projektu a taktéž rostoucí objemy dat vyvolaly poptávku po systémech, které dokáží splnit vyšší požadavky na zpracování. Vzhledem k tomu, že mnoho zákazníků je připraveno překonat tradiční prahové hodnoty, vysoce výkonná technologie SGI UV jim umožní snadno škálovat a poskytne jim efektivní a spolehlivý výkon, který pomůže zvládnout pracovní zátěž díky využití až 64TB paměti. Schopnost tohoto systému od SGI poradit si se správou a zpracováním rozsáhlého objemu dat, s nízkou latencí a podporou offload engine, pomůže zákazníkům dosáhnout zrychlení času potřebného ke správě i analýze dat.

"Očekáváme, že kombinace platformy SAP HANA spolu s vysokým výkonem počítačových produktů SGI se pro některá z největších světových big data prostředí stane významným milníkem," sdělil Jack Miller, ředitel zákaznického servisu společnosti SAP Platform Solutions." High-end enterprise zákazníci budou moci masivně škálovat paměť, což jim umožní rychleji odhalit úplnou hodnotu svých dat."

Společnost SGI plánuje představit toto nové zařízení pro SAP HANA v červnu 2014. Obecná dostupnost se očekává ve třetím čtvrtletí kalendářního roku 2014.

O SGI
SGI, lídr v oblasti výkonného počítání (HPC), pomáhá zákazníkům řešit jejich nejnáročnější obchodní i technologické výzvy poskytováním řešení pro technické výpočty, Big data analýzy, cloud computing a datová úložiště v rozsahu petascale. Všechna tato řešení urychlují výzkumný proces, inovace a ziskovost. Pro více informací navštivte stránky sgi.com.

Sledujte SGI na Twitteru (@sgi_corp), na YouTube (youtube.com/sgicorp) na Facebooku (facebook.com/sgiglobal) a na LinkedIn.

© 2014 Silicon Graphics International Corp. Všechna práva vyhrazena. SGI, logo SGI, SGIR UV™ jsou obchodní značky nebo registrované ochranné známky společnosti Silicon Graphics International Corp. Nebo jejích poboček ve Spojených Státech a/nebo jiných zemích. Všechny ostatní známky jsou majetkem jejich příslušných vlastníků. SAP, SAP HANA a všechna loga společnosti SAP jsou obchodní značky nebo registrované ochranné známky společnosti SAP AG v Německu a v několika dalších zemích. Všechny ostatní produkty a služby zde zmíněné jsou majetkem příslušných vlastníků.

Výhledová prohlášení společnosti SAP
Jakákoli prohlášení obsažená v tomto dokumentu, která nejsou historickými fakty, jsou výhledovými prohlášeními definovanými Zákonem o reformě vedení soudních sporů týkajících se soukromých cenných papírů z roku 1995. Slova jako "předpokládat", "věřit", "očekávat", "předpovídat", "zamýšlet", "moci", "plánovat", "projektovat", "předpovídat", "měl by" a "bude" a podobné výrazy, které souvisí se společností SAP, jsou zamýšleny jako identifikovaná výhledová prohlášení. Firma SAP nepřebírá žádný závazek k veřejným upřesněním či úpravám těchto prohlášení. Všechna výhledová prohlášení jsou předmětem rizik a nejistot, které mohou vyústit ve skutečnost, že výsledky se budou fyzicky lišit od očekávání. Faktory, které mohou ovlivnit budoucí finanční výsledky společnosti SAP jsou podrobněji rozebrány v zápise firmy SAP u Komise pro cenné papíry a burzy v USA (SEC - Securities and Exchange Commission) a nejnověji také ve výroční zprávě na formuláři 20-F u SEC. Čtenáři jsou varováni, aby se neupínali na tato výhledová prohlášení, která hovoří jen o současném stavu k tomuto aktuálnímu datu.