SGI

The Trusted Leader in High Performance Computing

 

SGI na konferenci SAPPHIRE® NOW představila v předpremiéře nový "in-memory" systém

Technologie SGI UV umožňuje konsolidaci aplikací a analýzy dat pro podnikání v reálném čase, v extrémním měřítku a jednoduše

MILPITAS, CA - červen 2014 - Společnost SGI (NASDAQ: SGI), uznávaný lídr v oblasti vysoce výkonných počítačových systémů a velkých objemů dat, tzv. Big data, a globální technologický partner společnosti SAP, představila v předpremiéře začátkem června na konferenci SAPPHIRE® NOW v Orlandu na Floridě nový velký single-node systém. Vzhledem k vedoucímu postavení společnosti SGI v oblasti výpočetních in-memory systémů (systém, kde veškeré aplikace běží přímo ve velké sdílené paměti) a k jejímu lednovému oznámení o rozvoji platformy pro SAP HANAR, se od tohoto budoucího řešení očekává, že umožní podnikání v reálném čase, v extrémním rozsahu, při vysoké dostupnosti, a to s jednoduchostí práce jako na PC.

Tento systém využívá škálovatelnou, single-node architekturu s průlomovou technologií koherentní sdílené paměti a je určen k tomu, aby organizacím umožnil běh ERP aplikací, datového skladu a dalších aplikací na jediném, in-memory systému s pamětí, která může růst do více než 6TB. Osvobozeny od limitů a složitostí rozsáhlých klastrových zařízení, budou velké podniky ve všech odvětvích schopny provádět analýzy, transakce a procesy v reálném čase umožňující rychlejší a chytřejší rozhodnutí a dosáhnou tak větší konkurenční výhody.

 • Bankéři mohou nahlížet na zákazníky komplexně a zvýšit tak dlouhodobou hodnotu jejich investic;
 • Výrobci mohou mít v reálném čase znalosti o provozu pro optimalizaci nákladů a majetku;
 • Maloobchodníci mohou konsolidovat POS, e-commerci a ERP data pro 360° pohled na činnosti zákazníků;
 • Zdravotnické organizace mohou analyzovat klinické údaje z větších množství vzorků s cílem zlepšení péče o pacienty.
  • Systém od SGI představuje novinku ze serverové řady SGI® UV™ určené pro in-memory správu dat a aplikační platformy na nich provozované, a využívá sedmé generace technologie od SGI a přes 100 SGI patentů v oblasti inovací sdílené paměti. První verze serveru bude obsahovat 8-mi socketový UV systém využívající procesory IntelR Xeon E7 8890 v2 spolu se 6 TB sdílené paměti, což umožňuje škálování do 32 socketů a 24 TB sdílené paměti v systému tvořeném jedinným uzlem s jednou instancí operačního systému. Pouhým přidáním socketu a paměti budou podniky schopny snadno rozšířit svou platformu a překonat tak případné snížení výkonu a složité problémy spojené s klastrovými řešeními. Výkon bude škálovat lineárně, automaticky, bez nutnosti re-distribuce dat nebo vyvážení I/O.

   Komunikace sdílené paměti v rámci systému bude dosaženo pomocí ultra rychlé, nízkolatentní propojovaní infrastruktury SGI NUMAlinkR 7. Pro ochranu dat před ztrátou výkonu paměti budou datové soubory a protokoly uloženy na disku duálních diskových polí NetApp® E2700 RAID. A pro další zjednodušení nasazení a urychlení času potřebného k dosažení výsledků bude systém dodáván již osazen v racku a předkonfigurován se softwarem SUSE® Linux® Enterprise Server.

   "Jsme nadšeni z výsledků, které přinesla naše spolupráce se společnostmi SGI a Intel," sdělil Joe Koch, obchodní ředitel Divize materiálů pro trh s elektronikou společnosti 3M." Tleskáme jim za jejich vedení a ochotu nám pomoci najít lepší způsoby jak řešit energetickou úspornost, prostorová omezení a zvýšení výpočetního výkonu v datových centrech. Tyto pokroky jsou významným odrazovým můstkem pro urychlení spolupráce celého odvětví při optimalizaci designu výpočetního hardwaru."

   High availability
   Z dúvodu splnění rostoucích požadavků na globální, on-line prostředí, udržení vysoké dostupnosti služeb a ochrany proti nákladným výpadkům, bude systém poskytovat službu high-availability se zjednodušenou správou. Využitím dvou single-node systémů budou podniky chráněny proti logickým, systémovým či jiným selháním a dosáhnou obnovení kritických aplikací a datových analýz během několika sekund.

   "Velké podniky usilují o výkon a jednoduchost single-node systémů nad rámec stávajících limitů pro zařízení běžících na SAP HANA," uvedl Jorge Titinger, prezident a generální ředitel společnosti SGI. "Na základě zkušeností získaných při poskytování stovek řešení se sdílenou pamětí pro zákazníky z oblasti HPC, navrhla společnost SGI single-node systém s bezprecedentním rozsahem, který umožní našim zákazníkům s důvěrou využít plnou sílu softwaru SAP HANA k dosažení jejich obchodních cílů."

   O SGI
   SGI, lídr v oblasti výkonného počítání (HPC), pomáhá zákazníkům řešit jejich nejnáročnější obchodní i technologické výzvy poskytováním řešení pro technické výpočty, Big data analýzy, cloud computing a datová úložiště v rozsahu petascale. Všechna tato řešení urychlují výzkumný proces, inovace a ziskovost. Pro více informací navštivte stránky sgi.com.

   Sledujte SGI na Twitteru (@sgi_corp), na YouTube (youtube.com/sgicorp) na Facebooku (facebook.com/sgiglobal) a na LinkedIn.

   © 2014 Silicon Graphics International Corp. Všechna práva vyhrazena. SGI, logo SGI, SGI UV, SGI InfiniteData a SGI NUMAlink jsou obchodní značky nebo registrované ochranné známky společnosti Silicon Graphics International Corp. Nebo jejích poboček ve Spojených Státech a/nebo jiných zemích. Intel a Xeon jsou registrované ochranné známky společnosti Intel Corporation. SAP, SAP HANA, SAPPHIRE a všechna loga společnosti SAP jsou obchodní značky nebo registrované ochranné známky společnosti SAP AG v Německu a v několika dalších zemích. Všechny ostatní produkty a služby zde zmíněné jsou majetkem příslušných vlastníků.

   Výhledová prohlášení společnosti SAP Jakákoli prohlášení obsažená v tomto dokumentu, která nejsou historickými fakty, jsou výhledovými prohlášeními definovanými Zákonem o reformě vedení soudních sporů týkajících se soukromých cenných papírů z roku 1995. Slova jako "předpokládat", "věřit", "očekávat", "předpovídat", "zamýšlet", "moci", "plánovat", "projektovat", "předpovídat", "měl by" a "bude" a podobné výrazy, které souvisí s certifikací, komerčními prohlášeními a dalšími aspekty produktu UV jsou zamýšleny jako identifikovaná výhledová prohlášení, které jsou povolenými výrazy ve smyslu výše zmíněného zákona. Firma SGI nepřebírá žádný závazek k veřejným upřesněním či úpravám těchto prohlášení. Všechna výhledová prohlášení jsou předmětem rizik a nejistot, které mohou vyústit ve skutečnost, že výsledky se budou fyzicky lišit od očekávání. Faktory, které mohou ovlivnit budoucí finanční výsledky společnosti SGI jsou podrobněji rozebrány v zápise firmy SGI u Komise pro cenné papíry a burzy v USA (SEC - Securities and Exchange Commission) a nejnověji také ve čtvrtletní zprávě na formuláři 10-1. Čtenáři jsou varováni, aby se neupínali na tato výhledová prohlášení, která hovoří jen o současném stavu k tomuto aktuálnímu datu.