SGI

The Trusted Leader in High Performance Computing

 

SGI dosahuje na přední 4 místa z 5-ti nejefektivnějších superpočítačů v žebříčku TOP500*

SGI® ICE™ X umožňuje zákazníkům maximalizovat výsledky při současném snížení provozních nákladů

Milpitas, Kalifornie - červen 2014 - Společnost SGI (NASDAQ: SGI), vedoucí firma v oblasti vysoce výkonných počítačových systémů a Big Data, oznámila, že její superpočítačová platforma ICE X obsadila čtyři místa z pěti v žebříčku nejúčinnějších superpočítačů mezi standardní mi x86 systémy, a to včetně 1. pozice, jak je patrné z nejnovějšího vydání žebříčku TOP500. Dle nejnovějšího seznamu TOP500 patří mezi tyto čtyři energeticky úsporné systémy Irish Centre for High-End Computing (ICHEC), Atomic Weapons Establishment (AWE) ve Velké Británii, a to obě instalace Spruce A a Spruce B a německý T-Systems. Nejnovější vydání tohoto žebříčku, který bývá zveřejňován 2x ročně a přináší zprávy o světově nejvýkonnějších, komerčně dostupných, počítačových systémech, zdůrazňuje, že systémy SGI ICE X mohou dosahovat o 20 až 40 % vyšší účinnosti oproti systémům od firem IBM, Bull, HP nebo Cray.**

Ve své třídě nejúčinnější systém SGI ICE X, o čemž svědčí žebříček TOP500, pomáhá zákazníkům dosáhnout jejich cílů bez kompromisů ve výkonu méně účinných systémů. Zákazníci SGI jako jsou vedoucí komerční, akademické a výzkumné instituce, neustále posouvají hranice v oblasti výpočetního výzkumu v rámci omezení současné rozpočtové reality. Ve světě, kde se požadavky na napájení superpočítačů stávají pro rozpočet skutečně rostoucí zátěží, se účinnější výpočetní systémy promítají do úspory přímých nákladů bez kompromisů na systémové požadavky. Tato efektivita umožňuje větší výpočetní výkon s nižšími provozními náklady.

SGI ICE X je nejrychlejší superpočítač s distribuovanou pamětí na světě, postavený na platformě zcela otevřených standardů. Ve své kategorii nabízí nejvyšší rychlost, rozsah i účinnost spolu s maximální flexibilitou pro HPC prostředí. Účinnost systému SGI ICE X umožňuje dosažení vyššího počtu megaflops na watt, a tím i dosažení výsledků světové úrovně s menší spotřebou a nižšími provozními náklady. S tím jak dnes prostředí HPC (high performance computing) čelí zvýšenému tlaku na vyváženost výkonu, účinnosti a zastavěného prostoru v rámci omezených rozpočtů, se schopnost zvýšit efektivitu stává důležitým požadavkem návrhu jakéhokoli systému.

"Účinnost systému SGI ICE X umožňuje našim zákazníkům dosahovat špičkových výsledků i při napjatých rozpočtech, aniž by byly ohroženy jejich požadavky na výkon," uvedl Jorge Titinger, prezident a generální ředitel společnosti SGI. "Uvědomujeme si, že snížení spotřeby energií je jeden ze způsobů jak optimalizovat provozní náklady v těchto high-end prostředích a i nadále je tato snaha v popředí při konstrukci našich systémů."

Platforma ICE X je součástí kompletního ekosystému řešení pro HPC, která zahrnují Big Data analýzy, systém se sdílenou paměť SGI® UV™ a komplexní řešení pro správu dat. Pro více informací o systému SGI ICE X navštivte stránky www.sgi.com/ICEX.

O SGI
SGI, lídr v oblasti výkonného počítání (HPC), pomáhá zákazníkům řešit jejich nejnáročnější obchodní i technologické výzvy poskytováním řešení pro technické výpočty, Big data analýzy, cloud computing a datová úložiště v rozsahu petascale. Všechna tato řešení urychlují výzkumný proces, inovace a ziskovost. Pro více informací navštivte stránky sgi.com.

Sledujte SGI na Twitteru (@sgi_corp), na YouTube (youtube.com/sgicorp) na Facebooku (facebook.com/sgiglobal) a na LinkedIn.

© 2014 Silicon Graphics International Corp. Všechna práva vyhrazena. SGI, logo SGI, SGI® UV™ jsou obchodní značky nebo registrované ochranné známky společnosti Silicon Graphics International Corp. Nebo jejích poboček ve Spojených Státech a/nebo jiných zemích. Všechny ostatní známky jsou majetkem jejich příslušných vlastníků. SAP, SAP HANA a všechna loga společnosti SAP jsou obchodní značky nebo registrované ochranné známky společnosti SAP AG v Německu a v několika dalších zemích. Všechny ostatní produkty a služby zde zmíněné jsou majetkem příslušných vlastníků.

*Výpočet efektivity je založen na počtu megaflops na watt při neakcelerovaném systému typu x86.
**Srovnání vůči firmám IBM, Cray, Bull a HP jsou založena na počtu megaflops na watt při neakcelerovaném systému typu x86.